Podmínkou pro účinkování všech vystupujících je podle producenta koncertu Martina Franceho bezpodmínečně zpívání naživo. „Kdo se akce zúčastní, nechť přiveze dobrou náladu a ať nám všem přeje taky fajn počasí," nabádá France.

Svým vystoupením zpěváci přispějí na dobrou věc. Výtěžek třetího ročníku benefičního koncertu Křídla motýlí dostane charitativní organizace Debra, která sídlí v brněnské Fakultní nemocnici. „Jsme rádi, že si organizátoři vybrali ke konání právě naši obec. Beru to jako velkou poctu. Většina účinkujících byla v Dolních Dunajovicích vždycky spokojená," uvedl dolnodunajovický starosta Josef Hasník.

Akce začíná na tamní návsi v šest hodin večer. Vstupenka stojí dvě stě korun. „Je to příležitost poznat některé naše známé umělce. Příležitost vidět na vesnici taková jména nebývá častá," řekl obyvatel Pavel Bravenec.

Koncert by měla stejně jako vloni zahájit Kateřina Vlastová. Dívka, která se zákeřnou a vzácnou nemocí bojuje. „Zahraje na saxofon, aby i ona dostala možnost předvést své umění, a mohla tak vystoupit po boku svých slavnějších profesionálních kolegů. Bohužel nám letos už nezazpívá Olga Joklová. Ta nemoci motýlích křídel vloni podlehla," sdělil Martin France.

Projekt Křídla motýlí chválí i Podivínčanka Markéta Gálová. „Věřím, že tato prozatím málo známá a nepříjemná nemoc se dostane do povědomí lidí více a léčba bude podporovaná. My zdraví lidé si ani neumíme představit, jak člověk s touto diagnózou trpí," nechala se slyšet Gálová.

Charitativní koncert vzbudil zájem i mezi Dolnodunajovickými. Většina tamních obyvatel je za tuto možnost ráda. „Uznáváme každého, co něco umí. Ve sboru zpíváme naše písničky, ale to neznamená, že nemáme rádi vážnou hudbu, dechovou hudbu nebo moderní písně. Přijíždí sem také lidé z okolí," přiblížil vedoucí tamního mužského sboru Bravenec.

Příznivý ohlas od lidí zaznamenal i starosta Hasník, jenž akci spoluzaštiťuje. „Je fajn, že výtěžek jde na dobrou věc, přinese nám to kulturu, kterou bychom do obce jinak asi těžko dostali. Na druhou stranu je smutné, že v této zemi se musí pořádat na podporu takových věcí podobné koncerty. Není to ani o výtěžku, ale spíše o tom, aby si lidé uvědomili, že existuje někdo, kdo má takové zdravotní problémy. A že se mu nežije jednoduše. Takovým je potřeba pomáhat," myslí si Hasník.