Čtenáři se opět setkají s hlavní hrdinkou Samanthou, která se stala upírkou. „Zvyká si na nový život. Příběh je drsnější, je v něm více krve," podotýká dívka.

Na aktuální knize pracovala zhruba rok. Po vyučování a po večerech. Výsledkem je necelých tři sta stran, pokračování je tak delší než první díl. „Doufám, že to některé neodradí," přeje si Honzírková s úsměvem na rtech.

S ilustrací jí dříve pomáhala sestra, tentokrát má vše na starosti vydavatelství. „Tím, že už jsem jejich autor, mám některá privilegia a tím pádem o něco nižší náklady," pochvaluje si autorka.

První díl byl loni k dispozici v počtu sta kusů. Díky zájmu však došlo ještě na dotisk stejného počtu. „Telefonovala jsem s distributory a obchodníky. Často byl problém, protože volala sám autor a ještě k tomu neplnoletý. Měli ke mně menší důvěru. Zpět se jich ozvalo jen pár," vypráví Honzírková o svízelích. Co se nepodařilo dostat do obchodů, měla Honzírková doma, odkud výtisky prodávala nebo rozdávala. „Jezdila jsem i po jarmarcích a nabízela je zájemcům," pokračuje Honzírková, jež studuje na klobouckém gymnáziu.

V mladém věku se dokonce stala hlavní postavou školních besed, na kterou si ji podle jejích slov pozvali například do Brumovic. „Bylo to úžasné, povzbudilo mě to," pochvaluje si dívka.

Evidentně vydatně. Druhý díl Štěstí krve bude k dispozici rovnou dvousetkrát. A není poslední. Honzírková už připravuje třetí díl ságy, ze které bude nakonec trilogie.

Závěrečná část má již první řádky. „Když si člověk přečte díl číslo dva, bude očekávat další. Závěr je hodně otevřený. Fantasy mě opravdu baví, čtu jej, jak mohu. Poslední díl by měl být hotový asi za rok," dodává Honzírková.

ČTĚTE TAKÉ: V hrdince se vidím. A hodně, přiznává patnáctiletá spisovatelka