Vystavené kresby namalovili účastníci projektu Sport bez hranic. Výstava tak symbolicky zakončila týdenní setkání obyvatel domu s rakouskými klienty Caritashaim Retz a dětmi z pěstounské rodiny z Jižní Moravy.

„Tomuto zakončení předcházel týden plný různých aktivit, které se zdaleka nezaměřovaly jen na sport. Děti si tak mohly vyzkoušet třeba jízdu na koni nebo výuku na počítačích. Součástí setkání byl také výlet do westernového městečka v Boskovicích,“ popsala vedoucí domu Eva Vávrová.
Dům na půli cesty se tak na týden proměnil nejen na ubytovnu rakouských hostů a pěstounské rodiny, ale také na místo nádherných zážitků. „Podařilo se nám vytvořit velmi dobré podmínky pro setkání české a rakouské mládeže. Zámeček tak splnil svoji funkci v odbourávání bariér mezi jednotlivými komunitami,“ doplnila Vávrová.

Projekt s názvem Sport bez hranic podpořil Dispoziční fond Jihomoravského kraje. Akci organizovalo Sdružení pěstounských rodin v Brně.
Dům na půli cesty nabízí dočasné ubytování mladým lidem, kteří po dovršení osmnácti let opustili dětské domovy. Podporuje také mladistvé, kteří se ocitli v naléhavé životní situaci.
Součástí Domu na půli cesty je také ekofarma, na níž chovají klienti koně a pěstují meduňku lékařskou. Svoje dovednosti si mohou také zdokonalit v dílnách, které jsou zaměřené na šití, stolařství a zámečnictví.