Světelné a kouřové efekty, masky a hlavně hudba, která zvedne les rukou a pořádně rozpumpuje srdce. Rockfest Pohořelice. Tvrdší muzika láká tuto sobotu do areálu bývalých kasáren. „Jde o sedmý ročník rockové seance. Atmosféra v Pohořelicích je vždy úžasná," pochvaloval si spolupořadatel Jiří Sklenář.

Letošní kapely? Jen namátkou: Alkehol, Doga, Harlej, Škwor. Řízná rocková klasika. Začátek bude patřit „punkovým esům" Zputniku a N.V.Ú. „Ty nejlepší skupiny," zhodnotila celkový výběr například Kateřina Vondrů na facebookovém profilu akce.

Organizátoři sází na prověřené party hudebníků. Jak ale doplnil další z nich, Pavel Kurimai z Pohořelic, návštěvníci akce uvidí i nové tváře. „Na našem Rockfestu poprvé vystoupí právě Zputnik, poměrně mladá pražská punková kapela," pozval Kurimai.

Pohořelice (sobota 20. června)
areál bývalých kasáren se otevře od 12.30 hodin

Orientační časy vystoupení: 13.00 – Zputnik, 14.05 – De Bill Heads, 15.10 – N.V.Ú., 16.15 – Harlej, 17.30 – Gate Crasher, 19.10 – Alkehol, 20.40 – Doga, 22.15 – Dymytry, 23.50 – Škwor.

Další z novinek je takzvaná klidová zóna. „Je určená pro lidi, kteří si chtějí při programu víc povykládat s kamarády. Hudba tam bude slyšet o něco méně," oznámili pořadatelé.

Akce vznikla původně jako oslava narozenin pěti kamarádů. Postupně se z ní stal festival se vším, co k tomu patří. „Narozeniny už pořádáme v jiném termínu. Festival se rozrostl. Z pódia o rozměrech čtyři krát čtyři metry je velký stage, místo revivalů hrají kapely se zvučnými jmény," představil Rockfest Pohořelice Sklenář, jemuž se přezdívá „Sklenda".

Červnový Rockfest ve městě podle všeho pevně zakotvil. „Je už tradiční součástí pohořelického kulturního kalendáře. Akce si našla publikum, každý rok se tady schází rockeři," přikývla Alena Bilavčíková z kulturního a informačního centra.

„Rockeři drží při sobě"

Sobota v Pohořelicích bude mít i charitativní rozměr. Stejně jako loni mohou lidé nosit víčka od PET lahví a peněžní dary. Tentokrát půjde o pomoc malé Patricii a Janovi, na jejich léčebné pobyty. „Rockeři a motorkáři drží při sobě," uvedl Sklenář.

Rodiče nemocné Patricie jsou z Pohořelic a organizátoři Rockfestu už loni rozjeli kampaň na podporu dívky. Jan pochází z Hrušovan nad Jevišovkou a jako mladý rocker měl vážnou dopravní nehodu. „Připojili se už i nějaké kapely. Věnují výtěžek z prodeje jejich triček a dalších propagačních materiálů," uvítal jejich rozhodnutí Kurimai.

Areál se lidem otevře půl hodiny po poledni. Kdo si nestihl zakoupit levnější vstupenku v předprodeji, má možnost získat ji přímo na místě za čtyři sta korun. Děti do čtrnácti let a v doprovodu dospělých za vstup neplatí. Na místě bude zajištěné parkoviště i stanová zóna.