„Tají se mi dech nad tou barevnou krásou,“ zmínil při zahajovacím ceremoniálu starosta Luboš Kuchynka., kterého se účastnily osobnosti mažoretkového sportu i představitelé města.

Tři věkové kategorie, děti, juniorky a seniorky, předváděly to nejlepší ze svého umění ve třech soutěžních disciplínách. Sobotní pochodová defilé pod širým nebem ozvláštnila tentokrát živá hudba, a protože mažoretkový sport má kořeny ve vojenských pochodech, putovaly doprovodné kapely Sokolka a střídavě Hornobojané po boku soutěžících mažoretek. Večer patřil takzvaným pomponům ve sportovní hale a neděle pak pódiovým sestavám.

Za Břeclavsko ve finále bojovalo jediné seskupení, hustopečské Lady Stars, patřící do dětské kategorie. „Přestože děvčata nejsou zvyklá cvičit na dechovou hudbu, vedla si skvěle, musím je skutečně moc pochválit,“ zhodnotila výkon svěřenkyň Věra Komoňová, jejíž pravou rukou je dcera Michaela, která dala dohromady kompletní choreografii sestav.

Pečlivá příprava i náročný trénink se vyplatil a v kategorii Pompons byl porotou odměněn cenou nejblýskavější, zlatou medailí. V celkovém pořadí obsadily Lady Stars čtvrté místo. „Ambice máme ty největší a rádi bychom se tak skvěle umístily i na národním šampionátu v Poděbradech,“ přeje si Komoňová.
Celorepublikové mistrovství mažoretkových skupin se koná 20. června v Poděbradech a mistrovství Evropy bude následovat v říjnu v blízkém Brně.

Dagmar Humpolíková