Nejbližší termín je už zítra. Vzhledem k postupnému opouštění hnízdišť ptáky a vysokému stavu spodních vod v lužním lese tvoří srpnovou nabídku výhradně vycházka po úbočích Děvína. Exkurze nazvaná Rozkvetlou Pálavou vede hojně navštěvovanou části Pavlovských vrchů a jejich nejvyšším vrcholem.

„Jedna věc je projít se krásným, skalnatým úbočím, druhá je se o něm něco dozvědět. Kdo půjde s námi, vybírá si možnost druhou. Tento nádherný kousek přírody se dá projít mnoha směry a trasami, my nabízíme tříhodinovou nebo pětihodinovou společnou vycházku. Sraz je vždy v devět hodin a deset minut v našem centru na mikulovském náměstí. Pak společně linkou do Klentnice a dál už jenom po vlastních,“ láká všechny zájemce Eva Řezáčová z Centra ekologické výchovy Pálava.

Výpravy do Národní přírodní rezervace Děvín jsou plánovány na všechny srpnové středy. Více než pětičlenná skupina si ale může domluvit i jiný termín. „Oproti minulým letům požadujeme, aby se zájemci nahlásili předem. Naše činnost již také není kryta evropskými fondy, a proto jsme museli službu zpoplatnit. Všechny exkurze stojí padesát korun na osobu, v případě delší trasy se cena zvyšuje na stokorunu,“ uvedla Řezáčová.