Hned nadcházející neděli si příchozí vyslechnou perličky o životě a díle valtického rodáka, kontrabasového virtuosa a skladatele Johanna Matthiase Spergera. Setkání se koná 24. září v jednu hodinu po poledni v Bílém sálu zámku Valtice. Posluchače bude bavit moderátor Jiří Vejvoda.

Lednicko-valtický hudební festival navštíví několik mladých umělců ze zahraničí. Z Ameriky přicestuje klavírista Maxim Lando. V sobotu 30. září rozezvučí jeho klavír jízdárnu zámku Lednice společně se sopránem Darii Kolisan a basbarytonem Yuriie Strakhova. Americko-ukrajinské hudební rande-vous představí známá díla Mozarta či Donizettiho a také árie ukrajinských mistrů například z opery o kozácké historii Taras Bulba. Diváci si užijí i variace na téma z Bizetovy Carmen a pasáže z G. Pucciniho  La Bohèmy,“ sdělila mluvčí festivalu Hana Čermáková.

| Video: Youtube

Organizátoři festivalu připravili pro žáky místních základních škol koncerty v podobě dětské opery Psí svět. Tento unikátní projekt vznikl na Základní umělecké školy Veveří v Brně. Akce začíná pondělí 2.října v deset a ve dvanáct hodin v jízdárně zámku Lednice.

Součástí doprovodného programu Lednicko-valtického hudebního festivalu je například i výstava mladé výtvarnice Annushky Litchie na téma jejího netradičního  dětství v USA v prostředí českých tradic a zvyků. Výstava se koná v Havlíčkově vile v Břeclavi–Poštorné od 28. září do 30. října a vstupné je dobrovolné.

| Video: Youtube

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit online na www.lvhf.cz nebo v síti GoOut a v prodejních místech LVHF v Brně, Břeclavi, Lednici, Mikulově, Valticích, Plzni, Praze a Ostravě. Rezervovat je lze také e-mailem na adrese prodej@lvhf.cz.

Festival měl své vystoupení ještě před slavnostním zahájením, a to na konci srpna. Akci si můžete připomenout zde.