Čtyřicet pět hodin duněla bez přestání od pátečního podvečera do nedělního odpoledne taneční hudba na břeclavském letišti. Zaplnily jej tisíce tanečníků, desítky DJs, ale také živé kapely. Festival Creamfields ovšem přilákal i známé návštěvníky. Do Břeclavi se přijeli pobavit například hudebník David Koller nebo někdejší miss Michaela Salačová.

V pátek, kdy chtěli pořadatelé přilákat nejen vyznavače taneční hudby, se na hlavním pódiu vystřídaly české kapely jako The Prostitutes, Chinaski nebo Skyline. „Pátek byl nad očekávání. Přišly téměř dva tisíce lidí a kapely sklidily docela velký ohlas,“ byla s prvním dnem spokojená Kateřina Červinková z pořádající Mersey Agency.

V sobotu pak na letiště zamířily další tisíce tancechtivých návštěvníků. „Teď kolem půl deváté jsou v areálu asi tři tisíce lidí. Ale čekáme, že ještě přijdou další,“ věřila před hlavním večerním programem Červinková. A její přání se také vyplnilo.

„Přijel jsem hlavně kvůli britským Above & Beyond a německému DJ ATB. Mám rád trance a tihle lidé patří mezi mé oblíbené. Myslím, že to bude skvělé, pokud nepřijde zase bouřka. Trochu se blýská,“ vzhlížel před jedenáctou hodinou s obavami k obloze David Kosek, který přijel z Prahy. Nejen jeho potěšilo, že vodní kalamita se tentokrát festivalu vyhnula.

„Byla jsem na Creamfields v Liverpoolu a bylo to parádní. Takže jsem si to chtěla ještě jedou zopakovat, když to mám téměř za domem. Je to sice menší, i hudby je méně, ale je to fajn,“ byla spokojená Jana Zimová z Břeclavi.

Na všech šesti pódiích se o víkendu vystřídalo na sto DJs a kapel. Velký potlesk sklidila vedle hlavních zahraničních hvězd také DJ Lucca, která zahrála společně s kytaristou Michalem Pavlíčkem. Nadšení odcházeli lidé i po vystoupení jazz-hiphopových US3.

„Řešili jsme jedno napadení, kdy se dva účastníci festivalu mezi sebou nepohodli. Ale došlo tam jen k lehkému zranění,“ popsala sobotní klid břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisty zaměstnalo už jen vloupání do stanu, z něhož zmizel fotoaparát za dvacet tisíc korun. Zároveň kontrolovali i alkohol, který naměřili u osmi řidičů. Nejvíce téměř tři promile.

Organizátoři festivalu letiště sice uklidí, po nich ale ještě budou pročesávat plochu i členové aeroklubu. „Nějaké drobnosti se najdou. Bohužel i injekční jehly,“ potvrdil po loňské zkušenosti neřest taneční scény Václav Hrůza z břeclavského aeroklubu.