„Bojujeme s letními měsíci, jak se dá. Sáhli jsme k tomu, že jsme omezili dny, kdy se promítá. V poslední době se snažíme nalákat do kina především ty nejmenší, pouštíme tak hodně animovaných filmů,“ vysvětlil provozovatel břeclavkého kina Koruna Luděk Kabelka.
Biografy na Břeclavsku tak mnohdy zachraňují i turisté. „Snažíme se lidi nalákat na atraktivní premiéry, velké úspěchy většinou slaví české filmy. Musím ale přiznat, že Nebřeclavští nám mnohokrát vytrhnou trn z paty,“ upozornil Kabelka.

Se sníženým počtem návštěvníků v kinosále se potýkají také v Hustopečích. „Přes rok není návštěvnost nic moc, v létě je to možná ještě horší. Řekla bych vlastně, že je to dokonce hodně špatné,“ postěžovala si Miroslava Novotná z centra volného času hustopečské radnice.
Lék na bídnou návštěvnost kin v břeclavském regionu přesto existuje. Velkému zájmu se totiž těší letní promítání v přírodě. „Na rozdíl od kamenného kina jsme v létě s počtem diváků velmi spokojeni. Návštěvy máme skvělé. Nedávno jsme promítali film a přišlo dvě stě čtyřicet lidí, což myslím hovoří za vše,“ poznamenala Novotná.

Své o kouzlu letního kina ví také jeho provozovatelé v Tvrdonicích, kde na případné návštěvníky čeká každoročně řada zajímavých titulů. „V průměru k nám chodí tak sto padesát lidí. Oblíbené jsou hlavně české filmy. Snažíme se vyhovět i dětem, takže promítáme i filmy pro ně,“ řekla kulturní referentka z obecního úřadu v Tvrdonicích Zdena Šlichtová.

AKTUÁLNÍ PROGRAM KIN NA BŘECLAVSKU

Břeclav: V pátek 3. a v sobotu 4. srpna v 19 hodin Kletba zlatých květů. V neděli 5. srpna v 15 hodin Ošklivé káčátko a já.
Pasohlávky: V autokempu Merkur jsou každý den projekce od 21.30 hodin. Ve čtvrtek 2. srpna Hory mají oči 2. V pátek 3. srpna Horší už to nebude. V sobotu 4. srpna Shrek Třetí. V neděli 5. srpna Rocky Balboa. V pondělí 6. srpna Prázdniny pana Beana. V úterý 7. srpna Spider–man 3. Ve středu 8. srpna Jednotka příliš rychlého nasazení.
Tvrdonice: Ve čtvrtek 2. srpna Roaming. V pátek 3. srpna Shrek 3. V sobotu 4. srpna Vratné lahve. V neděli 5. srpna Piráti z Karibiku 3. V pondělí 6. srpna Bestiář. V úterý 7. srpna Jednotka příliš rychlého nasazení. Začátky představení jsou ve 20.30 hodin v amfiteátru.
Lednice: Ve středu 8. srpna v 17 a 20 hodin Dannyho parťáci 3.