Vybrat si lidé mohou hned ze tří variant. „Letošní rok je jiný než ty ostatní. A takový je i kalendář, který jsme připravili na rok 2021. Vůbec poprvé jsme vyrazili křtít do lužního lesa, vůbec poprvé byl sám sobě kmotrem autor,“ přiblížila galeristka a malířova manželka Jitka Vojtková.

Kalendář je tentokrát ve třech velikostech a vždy jednostránkový. „Vytisknout jsme ho nechali na velice kvalitní papír a brali jsme to tak, že si lidé mohou doma pověsit skutečně krásnou reprodukci manželových obrazů pro radost,“ usmívala se Vojtková. Kalendář, který letos vznikl z úcty k tradici, je v pořadí již devatenáctým.

Zaměstnanci Správy chráněné krajinné oblasti Pálava odklidili odpad z Procháskova lesoparku.
FOTO: Černá skládka v Procháskově lesoparku: odpad odklidili, viníka nenašli

Původně ho měl pokřtít herec Pavel Zedníček. Kvůli koronaviru z toho však sešlo. „Měli jsme to předběžně rozjednané, nicméně vzhledem k situaci, která je už od jara, jsme tušili, že se stejně nesetkáme," doplnila Vojtková.

Každá ze tří variant kalendáře má jinou velikost i motiv. „Všechny obrázky se týkají lužních lesů a krajiny. Největšímu kalendáři dominuje ledňáček, jako symbol naděje, že vše bude dobré, a mušovský kostelík. Na rozměru A2 je vyobrazená Pálava a na posledním pak krásy lužního lesa," popsala galeristka.

Kalendáře si lidé mohou objednávat vzhledem k aktuální situaci pouze prostřednictvím emailu. A to vojtkova@vojtek-av.com.