„Je to spojení obrazů a vína. Nabídku jsem dostal přímo od manažerky jednoho vinařského podniku, se kterou se dlouho znám. A výstava určitě lidi zaujala, během vernisáže přišli čtyři mladé páry, které mi prozradily, že nechtějí sedět doma u televize, ale raději se podívají na jihomoravskou krajinu, ochutnají víno z regionu a navíc si k tomu poslechnou i stejně laděnou muziku,“ usmívá se Vymyslický, který se teď nejvíce věnuje pastelům a grafice.

Jak prozrazuje, s Lanštorfčany spolupracuje už dvanáct let. Tedy celou dobu, co maluje. „Na zahájení výstavy jsme poprvé mimo Břeclavsko představili i jejich nové cédéčko,“ dodává s tím, že grafický návrh obalu desky je právě jeho práce.

V Brně tak návštěvníci uvidí nejen krajinu Břeclavska, ale především památky Lichtenštejnů, a to na dvaceti obrazech.

Jak naznačil jihomoravský malíř, jeho tvorba se Brňanům líbila. „Dokonce jsme měl pár náznaků, že by si možná i něco rádi koupili, takže to mě samozřejmě těší a doufám, že se opravdu ozvou,“ přeje si.

V posledních třech měsících se Vymyslický věnoval nejvíce právě pastelu. Připravuje totiž další výstavu svých obrazů na letošní rok. Představit by je chtěl nejspíše v létě v Lednici nebo Valticích.

„Pořád se věnuji krajině, ale teď jsem navíc do obrazů zakomponoval i akty. Nejde ale o celé ženské tělo, ale vždy jen jeho výsek. Model jsem, přiznám se, neměl. Tvořil jsem podle fotografií,“ říká.