Na speciálním mandlovém menu, které servírují v sedmi tamních restauracích, si mohou lidé pochutnat už od pondělí. Hlavní program však zahájí v sobotu v devět hodin v domě U Synků, kde bude start vycházky Mandloňovou stezkou na rozhlednu.

Zájemci mohou vyrážet individuálně, v deset a jedenáct hodin dopoledne také s průvodcem. Anebo na koňském povozu ke stájím Valkýra, kde mohou děti nakrmit zvířata a projet se na konících. „Návštěvníci spatří mandloně v největší kráse," podotkla už dříve Dagmar Sedláčková z hustopečského odboru kultury a marketingu.

V deset hodin pak U Synků začne Velikonoční muzejní bazar s výstavou jarních dekorací a otevře se Stálá vinařská expozice. Víno budou moci lidé okusit také od dvanácti do sedmnácti hodin v otevřených sklepech ve Vinařské uličce a od dvanácti do devatenácti hodin v ulici Na Hradbách.

Program na Dukelském náměstí začne spolu s Velikonočními trhy v deset dopoledne a bude bavit až do sedmnácti hodin. Dopoledne zahraje na podiu v centru města jarmareční kapela Kabrňáci a vystoupí děti z tamních mateřských škol. Po poledni už bude zábava v režii folklorního souboru Krajcárek a cimbálové muziky Eliška z Velkých Němčic.

Ve čtrnáct hodin z pódia vyhlásí vítěze soutěže o nejlepší mandlový dezert. Mezi sebou se porovnají profesionálové 
i nadšenci, kteří budou nosit své sladké chlouby na náměstí k ochutnání. Soutěžit se bude také o nejlepší recept na mandlový zákusek, vítěz získá takzvanou zlatou mandli. Pak se rozjede kulinářská show.

Co musí zájemci o účast 
v soutěži udělat? „Přinést svůj dezert v sobotu ve třináct hodin do stánku u pódia na Dukelském náměstí. Je nutné jej označit jmenovkou a názvem," vzkázali pořadatelé.

Od půl čtvrté odpoledne program uzavře domácí rocková kapela Pool Litters. Stane se tak vlastně předskokany legendárního Katapultu, který své hity opráší od půl osmé večer na koncertu v sále Společenského domu.

Autor se zabývá živou kulturou