Na náměstí mají svoje zázemí dvě hustopečské a dvě brněnské restaurace. „Už jsem ochutnala mandlové krevety a byly vynikající. Ještě si dám něco sladkého, samozřejmě mandlovici a pak se vydáme na procházku do sadů. I přesto, že se letos nepoštěstilo, abychom je viděli rozkvetlé,“ říká Adéla Kaválková, která přijela na slavnosti i s dalšími přáteli z Brna.

Právě mandloňové sady, které jsou největší ve střední Evropě, lákají každoročně davy. Ani letos tomu není jinak. Stačí vydařené počasí a dobrá nálada. I přesto, že se na stromech narůžovělé kvítí zatím neobjevilo, stoupá vzhůru k rozhledně, která stojí uprostřed sadů, dlouhý had lidí.

Ochuzení o zábavu nejsou ani ti, kteří zůstávají dole pod kopcem. Na pódiu na náměstí se postupně střídají vystupující. Hraje cimbálová muzika Dur, kapela Red Socks Orchestra a vystupují děti z folklorního souboru Krajcárek. Několik vstupů má i šéfkuchař Petr Erin Kováč, který představuje přihlížejícím svoje kuchařské umění. „Uděláme si steak zabalený v parmské šunce a budeme jej flambovat jak jinak než na hustopečské mandlovici,“ usmívá se kuchař a rozpaluje pánev.

Opodál se mezitím již chystá zázemí pro odvážlivce. Utkají se o to, kdo sní nejrychleji v průměru třiceticentimetrový koláč. První soutěžící je jasný, je jím známý rekordman a sběratel úspěchů v podobných soutěžích Jaroslav Němec. Přidává se k němu sedm dalších mužů. Usedají ke stolu, kde na ně již čekají koláče a voda na zapití. A je odstartováno. „Pán číslo tři jí velmi obezřetně, dvojka trochu víc drobí. Sedmička jí po kouscích, pětka se nám malinko dusí. Šestka by si dala asi raději žebra a jednička je zkušená síla. Tak uvidíme, který princip bude fungovat nejvíc,“ popisuje vývoj soutěže moderátor akce Jiří Filip.

První tři minuty jsou pryč. A jindy suverénnímu Němcovi šlape na paty další soutěžící. „Jardo, neflákej to,“ ozývá se povzbudivě z davu. A opět to vyšlo. Po necelých čtyřech a půl minutách se stává známý maxi jedlík opět vítězem. „Potřeboval bych víc vody, ten koláč byl hodně suchý, takže to šlo ztěžka. Možná bych zvládl i lepší čas, ale podařilo se,“ usmívá se Němec již s vítězným pohárem naplněným mandlemi v rukou.

Dalším kláním byla také soutěž o nejlepší mandlový dezert. „Ještě pár dní zpátky jsme měli jenom dva soutěžící, ale na posledních chvíli se jich přihlásilo nakonec celkem osmnáct,“ pochvaluje si zájem Jana Tupá z marketingu města.

A zájem je i o mandlové pivo. „Je to mandlová dvanáctka z našeho Hradního pivovaru, je červené barvy, ale pěnu má krásně růžovou stejně jako jsou mandloňové květy,“ popisuje za hustopečský pivovar Marcela Matochová. Tak tedy na zdraví a na další ročník slavností vítajících jaro.