„Dotaci ve výši sto tisíc jsme schválili. Jedná se o tradiční akci, která spojuje hudebníky z České republiky, Slovenska a Rakouska. Sám jsem na něm nikdy nebyl, ale věřím, že to letos doženu," vzkázal náměstek jihomoravského hejtmana Roman Celý.

Podle zakladatele a dramaturga festivalu Romka Hanzlíka však přípravy letošního ročníku nejsou tak veselé, jako kdysi. „Krajská dotace nás letos drží nad vodou. Ministerstvo kultury, které přispívalo každý rok, nás totiž poprvé nepodpoří. Náklady Eurotrialogu se pohybují kolem půl milionu a výš. Snad nám vyjdou i další žádosti. Letos to bude největší risk za celou historii festivalu," přiznává.

Kromě honorářů pro kapely pořadatelé utratí i za světelnou a zvukovou techniku, zastřešení scény, dopravu, ubytování či stravu. Výsledek tak bude opět záležet na počtu platících návštěvníků.

„Kapely teď vyloženě ukecávám o každou pětistovku. Nechci totiž slevit z kvality, ale kvantity. V sobotu jich tak nebude třináct, ale jen sedm," pozval na dvoudenní akci na konci srpna Hanzlík.

Mezi hlavními hvězdami letošního ročníku budou Čokovoko, Mucha, Poletíme, FruFru, Moimir Papalescu nebo tradiční hosté Už jsme doma.

„Chvíli už jsem koketoval i s myšlenkou, že strávím léto bez stresu s festivalem. Nakonec by mi to ale chybělo. V pátek jsem už poskládal program," usmíval se nakonec.