Na tamním zámku zazní ve čtvrtek jedenáctého června od půl osmé večer hudba jižní Itálie. Tedy tarantelly, tammorriaty a mnoho milostných písní v podání festivalových residenčních hudebníků Marca Beasleyho se souborem Accordone.

Program, který by si neměl nechat ujít žádný milovník hudby, však nabídne i něco navíc. „Mikulovský koncert je jedním z posledních společných vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Nebude to smutné sbohem, ale poděkování za tři desítky let společného muzicírování 
v nejhlubším možném slova smyslu. Koncert se ponese 
v duchu všech vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Bude to svátek pro vaše srdce," upozornil na výjimečnou příležitost ředitel festivalu David Dittrich.

Vstupenky na zámecký koncert už lze zakoupit 
v předprodeji v mikulovském turistickém informačním centru na Náměstí. A to se slevou padesáti korun. „Tato nabídka, která se týká všech koncertů letošního ročníku festivalu, platí do devětadvacátého května. Po tomto datu už budou vstupenky za plnou cenu," podotkl Dittrich.

Concentus Moraviae se uskuteční ve festivalových městech jižní Moravy a Vysočiny v době od třicátého května do pětadvacátého června. „Program zaměřený na starou hudbu připravil belgický dramaturg Jelle Dierickx. Více než tři desítky koncertů ve festivalových městech uvede řada významných evropských hudebníků. Mnozí z nich, jako například Marco Beasley, Jos Van Immerseel nebo Dominique Visse, jsou posluchačům známí
z minulých ročníků, další pozoruhodní interpreti se na Moravě představí poprvé," zmínil Dittrich.

Patronkou festivalu a sólistkou závěrečného koncertu v jízdárně valtického zámku je mezzosopranistka světového jména a věhlasu Magdalena Kožená.