„Obojí jsem si v jisté míře zažila. Chtěla jsem tak formou beletrie upozornit na jejich úskalí a zrádné momenty, které si lidé bohužel občas nepřipouští," vypráví Harasimová. Knižní novinka Mrazivé hry je tak částečnou autobiografií.

Publikace ukrývá milostný příběh s detektivní zápletkou. „Je plná emocí a nabízí zajímavý pohled do duší dvou rozdílných žen. Je nabitá napětím, erotikou i humorem," říká o své dvanácté knize Harasimová. Na knize pracovala přibližně devět měsíců, za kmotry si pak vybrala například zpěváka Petra Kotvalda či sexuologa Radima Uzla.

Mrazivé hry jsou určené hlavně ženám. „Rozhodně ale má co říct i mužům. Našla si mezi nimi už řadu čtenářů," zmiňuje spisovatelka, která začala se sepisování povídek už ve svých deseti letech.

První román s názvem Jsi můj osud napsala rodačka z Krnova v patnácti letech. Začala jej psát v době studia na Obchodní akademii v Opavě. V dospělosti si pak zamilovala jižní Moravu a od roku 2010 žije s manželem v Hustopečích.

Harasimová je první spisovatelkou ve své rodině. Mezi její díla patří také Nejkrásnější dar, Miriam, Bolest lásky nebo Růže a slzy. Nejdříve psala pouze pro dívky, později přešla k románům pro ženy a detektivkám.

V dílech se obvykle zaměřuje na vztahy a nelehké lidské osudy. „Náměty čerpám většinou ze života. Mé knihy mají vždy ústřední téma, okolo kterého se nabalují další příběhy," uvádí autorka.

Pro svoji práci potřebuje vždy úplné ticho. „A také samotu, tedy kromě zvířat. Nesnesla bych snad jenom papouška," usmívá se žena.

Tvoří převážně doma v pracovně. „Vždy začínám den s kávou. Ne kvůli kofeinu, ale vůni," líčí Hustopečanka.

A jaké má další plány? „Dokončuji třináctý román pro dospělé a chystám i knížku pro děti. Obě na letošní jaro," prozrazuje umělkyně.