„V srpnu má Aneta čtyři zastávky. V Praze už je koncert beznadějně vyprodaný. Ve Valticích si komorní atmosféru koncertu vychutnají diváci na nádvoří, jež má omezenou kapacitu na zhruba pět set míst," pobídl k včasnému pořízení vstupenky Lukáš Motyčka z pořádající agentury Mamoevents.

Svět showbusinessu se Langerová snaží ignorovat. I proto vedle rockových festivalů a vystoupení v televizi přichází s alternativními projekty, nahrávkami a koncerty jako při turné Pár míst.

Komorní koncerty těšily vzácná místa republiky už loni. Na netradičním turné vznikl hudební i filmový záznam. Letos se zpěvačka, která se proslavila vítězstvím první řady české superstar, rozhodla na loňský ohlas turné navázat.

Langerová vystupuje pouze za doprovodu piána a smyčcového tria ve složení housle, viola a violoncello. V nových úpravách tak třeba zazní píseň Vzpomínka z posledního alba Jsem, Vysoké napětí, Malá mořská víla či písně, které Aneta na koncertech tak často nehraje jako třeba Poplach a Němá. Přijde samozřejmě i na hity V bezvětří, Voda živá nebo Hříšná těla, křídla motýlí.

Valtický koncert začne o půl deváté večer. Bude trvat necelé dvě hodiny. Vstupenky za čtyři sta korun v předprodeji stále jsou.

PETR VLASÁK