„Pro dechovou hudbu je účast na festivalu v Bosenu velká prestiž. Nedostane se na něj jen tak každý. Hrají tam totiž špičky světové dechové hudby. Pro Legrúty je to premiéra, takže se moc těšíme," usmíval se kapelník velkobílovické dechovky Milan Zapletal.

Kromě Legrútů se z Velkých Bílovic na prestižní festival vydá se svou sestavou i známý trumpetista Vlado Kumpan. Trojici doplní Túfaranka ze Šakvic.

Na Brassmanii hudebníci vystupují u velkého jezera Bostalsee. To leží u obce Bosen v severním Sársku. Na čtyřdenním festivalu zahraje naživo 36 vystupujících. Začíná se ve čtvrtek prvního srpna, kdy se představí i Túfaranka.

V pátek pobaví Kumpanovi muzikanti, v sobotu pak Legrúti ve „žluticách". „Z našeho čtyř až pětihodinového programu pro zahraniční vystoupení jsme vybrali skladby na hodinu a půl, kterou máme jako ostatní vymezenou," doplnil Zapletal.

Po Legrútech zahrají i slavní rakouští da Blechhaufn či Global Kryner semifinalista hudební soutěže Eurovize z roku 2005. Od jezera se však neponesou jen lidové melodie. Zazní například i funky švédského trombonisty Nilse Landgrena a jeho Funk Unit.