Ochotníci z Břeclavska získali v minulosti na tamních prknech řadu ocenění. Například „Kaněrovci" si loni odvezli chválu za kostýmy, několik hereckých výkonů či postup na celostátní Mladou scénu v Ústí nad Orlicí.

Hobblík
- středa 18.00, Zvonokosy (Bavorské ochotnické divadlo)
- čtvrtek 21.00, Vladimír a Věnek (DS Břetislav Břeclav)

Mumraj!
- středa 14.00, Postel pro anděla (Škrpálek, gymnázium Velké Pavlovice)
- pátek 8.30, Pohádkový svět (Divadlo Bedřicha Kaněry Břeclav)

Festival je od 18. do 21. března.

A uspět chtějí i letos, byť hlavním cílem pro ně zůstává pobavení 
a nabrání dalších zkušeností. „Nikdy jsme tam nejeli s ambicemi vyhrát, ale účastnit se. Je to pro náš soubor už taková tradice, bez které si březen neumíme představit," říkal amatérský herec Oldřich Bělka, jenž je také jedním z režisérů komponované hry s názvem Pohádkový svět.

S kolegy se s ní představí v kategorii studentských souborů Mumraj!. „Pohádky jsou velmi žádané a často nás o ně diváci či pořadatelé různých akcí žádají. Proto jsme se rozhodli kromě Z pohádky do pohádky (dřívější součást repertoáru – pozn. red) mít na skladě ještě jednu pohádkovou inscenaci," sdělil Bělka.

Zahanbit se nenechají ani další divadelníci z břeclavského regionu. Mezi studenty vystoupí také gymnazisté 
z Velkých Pavlovic. Na prknech zahrají hru Postel pro anděla. Její premiéru mají 
v plánu tento pátek na domovské scéně, diváci se dočkají v sedm hodin večer ve velkopavlovickém kinosále.

Mezi dospělými předvedou svůj um nadšenci z divadelního souboru Břetislav, kteří se do Hodonína vypráví s dílem Vladimír a Věnek. Chybět nebudou ani Bavorští a jejich Zvonokosy.

Hobblík a Mumraj! je jihomoravský nominační festival pro amatérské divadelní soubory. Nejlepší z nich poté zamíří na přehlídku do Ústí nad Orlicí. Zkušenosti s tím mají „Kaněrovci." Dál se sice už nedostali, ale podle herce a režiséra Bělky zároveň ani nezklamali.