Mnoho výtvarníků se přiznává, že při malování poslouchá hudbu, což potvrdil i samotný břeclavský umělec. „Výtvarné umění, zejména to abstraktní, souvisí s hudbou. K výtvarnému umění má totiž nejblíže hudba,“ prozrazuje čtyřiaosmdesátiletý Vojtek.
Ten si do svého ateliéru pozval hudebního skladatele a klavíristy Jana Šimíčka. „Asi před měsícem jsme si společně prohlédli všech pětašedesáti obrazů a panu Šimíčkovi padl jeden do oka. Pověděl mi, že na tento obraz složí hudbu a nyní se s ní tady představí,“ pokračoval malíř.

Autor hudby ještě před svým vystoupení řekl, že má rád podobné obrazy. „Když se dívám na abstraktní umění, tak si říkám, že jsem stále v nějakém očekávání. Svou skladbu jsem však nazval Souznění času,“ sdělil klavírista Šimíček.

Po zahrání této skladby všichni příchozí následně hádali název obrazu, který Vojtek před nedávnem vytvořil. Uhádnout správný název se podařilo až osmému tipujícímu. „Obraz se jmenuje Vzpomínka na milování,“ odhaluje autor. Prodejní kolektivní výstava potrvá až do čtrnáctého září.

Ilustrační foto.
Dvoumilionová investice. V centru Vranovic vznikne 26 nových parkovacích míst