Předcházející dva ročníky festivalu se konaly v areálu hustopečské hospody Na školce. „Letos jsme to chtěli udělat trochu jinak, větší a posunout někam dál. Po dohodě s novými nájemníky kempu Formanka jsme se rozhodli, že festivalem zahájíme jeho provoz," říká frontman kapely Nevers Radek Žižlavský.

Letos pozvali i pop-punkovou kapelu Civilní obrana. Dále zahrají rockmetaloví Annoying Dust a 11Heaven, kteří přivezou do Hustopečí pravý rock´n´roll.

Všechno začalo myšlenkou, že ve městě není žádná rocková akce. „Už od prvního ročníku chodí docela dost lidí, vůbec jsme to nečekali. Loni, i když hodně pršelo, jich přišlo kolem stovky. Letos jsem sám zvědavý, jak to dopadne," přiznává rocker.

Kapela původně vznikla na hustopečském gymnáziu. Jmenovala se Back to the Forest. Členů bylo sedm. Hrát sice moc neuměli, ale bavilo je to. „Pokoušeli jsme se o vlastní tvorbu, jednoduché anglické a nějaké převzaté písně. Velké ambice jsme neměli, bylo to pro radost," vzpomíná Žižlavský.

Pod názvem Nevers začali vystupovat asi před třemi lety. Poslední čtyři měsíce hrají bez zpěvačky, která přestala mít čas. Zkouší u bubeníka v prádelně.

„Dostalo to teď takový jiný nádech a máme i větší ohlasy. Hudebně si teď rozumíme a sedíme asi nejvíc. Oproti minulosti hrajeme už jenom česky. Takový alternativní bigbeat, směsici různých žánrů," přibližuje.

Pokud festival vyjde, chtěli by natáčet ve studiu. „Nechceme na Big-beatu vydělat, děláme to pro lidi. Aby si řekli: Jo, jdeme tam a je to dobrá akce," podotýká frontman.

Po Bigbeatu si dají na chvíli přestávku. Sami jsou zvědavý, jak festival dopadne. „Potom máme naplánované Burčákové slavnosti v Hustopečích a den před Vánocemi zahrajeme na Tekutém kapříku ve Vranovicích," vyjmenovává další „štace" Žižlavský.