Původně naplánované čtyři provedení této hry o osudu českého skladatele Jana Jakuba Ryby nahradí dvě provedení Babičky a jedno uvedení inscenace Maryša.

„Z technických důvodů jsme museli Noc pastýřů letos z našeho programu vypustit a nahradit ji stejně úspěšnou hrou Babička,“ prozradila režisérka Alena Chalupová. „Je nám to líto, ale jinak to prostě nešlo. Zároveň se omlouváme divákům, kteří se na tuto vánoční hru těšili a už si i objednali vstupenky. Doufáme, že inscenace Babička bude důstojnou náhradou. Ostatně patří k titulům, které se právě v době Vánoc často hrají v divadlech nebo televizi,“ řekla Chalupová.

Hra Babička na motivy románu Boženy Němcové se na boleradickém jevišti hrála v uplynulé divadelní sezóně a derniéru měla v červnu tohoto roku. Nyní se tedy opět vrací na scénu, aby zpestřila sváteční chvíle letošních Vánoc. V titulní roli uvidíme opět Evu Charvátovou, kterou na jevišti doprovodí Štěpánka Veselá, Libuše Klímová, Dana Veselá, Jan Koráb, Libuše Korábová, Jana Glocová, Jiří Janda, Radek Omasta, Karin Stehlíková a další.

Noc pastýřů by se měla na jevišti opět představit v příštím roce. Boleradický soubor ji chce připravit v novém nastudování pro Vánoce 2012. „Slibujeme, že za rok se bude Noc pastýřů opět hrát,“ dušuje se režisérka Chalupová.