Jak informovala PR manažerka města Mikulova Dana Smrčková, ředitelské křeslo Sojková opustila k poslednímu listopadu. Po dohodě. „Situaci jsme na radnici řádně prodiskutovali. Vzhledem k tomu, že jde fakticky o společnost s ručením omezeným, nemá povinnost vyhlašovat výběrové řízení,“ uvedl starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Jednatelé proto začali hledat vhodného nástupce. „Kvalitně fungující turistické informační centrum nás zavedlo k její zkušené a kreativní vedoucí Marcele Koňákové,“ nechal se slyšet jednatel Mikulovské rozvojové Jaroslav Smečka.

Koňáková tak personálně propojí turistické informační centrum, Mikulovskou rozvojovou a sdružení Mikulovsko – destinační společnost, kde působí jako ředitelka. Podle Koštialových představ by tak společnost měla být finančně méně závislá na městě a měla by se zaměřit na vlastní získávání prostředků a jejich zpětnou investici do kultury.

Mikulovská rozvojová začala fungovat v lednu 2009, a to po zrušení kulturního odboru. Zřídilo ji město Mikulov, které ji vlastní. Její hlavní činností je příprava a pořádání kulturních, sportovních, kulturně vzdělávacích a společenských akcí.