A to jako dárek svým věrným divákům. Všechno odstartovala v sobotu večer Babička. Ta už řadu měsíců vyprodává tamní sál. „Každoročně připravujeme pro naše diváky předvánoční akce, ať už jsou to hry nebo koncerty. A zájem bývá veliký, vždycky máme vyprodáno,“ netajil se úspěchem adventních představení předseda Divadelního spolku bratří Mrštíků v Boleradicích Stanislav Svoboda.

V dalších dvou týdnech se ale návštěvníci divadla mohou těšit hned na dvě lahůdky. Tou první bude v sobotu oblíbený Adventní koncert. „Na Adventní koncert jsme pozvali naše přátele, kteří tady vystoupí. Už několik let spolupracujeme se souborem z Ústí nad Orlicí. Oni jezdí k nám, my k nim. Takže si spolu zpříjemníme tu vánoční atmosféru a i nás soubor na koncertu vystoupí,“ popsal Svoboda.

Na pódiu se představí smíšený pěvecký soubor Alouvivat z Ústí nad Orlicí pod vedením sbormistra Josefa Novotného. Ve večerním programu zazní výběr z České mše vánoční Jakuba Jana Ryby, džezové spirituály a tradicionály, skladby Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra a známé české vánoční písně a koledy. Na klavír zpěváky doprovodí Eva Felgrová a saxofonový kvartet Saxtet. Se svými dlouholetými přáteli si samozřejmě zazpívají i členové domácího spolku.

„Letos jsme předvánoční dárky navíc obohatili novinkou. Před dvěma lety jsme totiž hráli hru Noc pastýřů o životě a osudových sporech rožmitálského učitele Jakuba Jana Ryby. Měla velký úspěch. Letos jsme se rozhodli, že ji oprášíme. Tři hlavní představení jsou už skoro vyprodaná, takže jsme se rozhodli, že navíc přidáme ještě veřejnou generálku,“ usmíval se předseda Svoboda.

Jak dodal, byla to doslova společenská objednávka. „Lidé za mnou chodili, že to byla moc pěkná vánoční hra se zajímavým tématem. Takže jsme se nechali přesvědčit,“ uvedl s tím, že boleradičtí herci teď vlastně hrají tři hry a další dvě zkoušejí.

„Boleradické ochotníky samozřejmě podporuji, je to v zájmu obce. A minimálně na adventní koncert, který se koná příští víkend, vyrazíme s celou rodinou. Podle mého je to hezký dárek od ochotníků pro Boleradické i další návštěvníky, a určitě to k Vánocům patří,“ svěřil se starosta Boleradic Drahomír Hausner.

Program divadla:

sobota 11. prosince v 19.30 hodin
Adventní koncert – vystoupí smíšený pěvecký soubor Alouvivat
z Ústí nad Orlicí pod vedením sbormistra Josefa Novotného
středa 15. prosince v 19.30 hodin
Noc pastýřů (veřejná generálka)
sobota 18. prosince v 16 hodin a 19.30 hodin
Noc pastýřů
neděle 19. prosince v 15 hodin
Noc pastýřů