Milovníci divadla se mohou těšit na černou detektivní komedii z pera amerického dramatika Josepha Kesselringa. „Detektivní žánr není na našem jevišti častý, ale ne ojedinělý. Posledním počinem v tomto směru byla detektivka Past na myši uváděná v roce 2007,“ uvedla Iva Kahounová, která ztvární jednu z rolí.

V Břeclavi se uskutečnilo společné cvičení hasičů a letecké služby. Cílem bylo vyladit souhru při likvidaci rozsáhlých požárů trávy či lesa.
Jak bojovat s požáry lesů, luk a vinohradů. Hasiči napouštěli bambi vak

Hru objevil náhodou v knihovně Jiřího Mahena v Brně režisér Jiří Brabec a hned po prvním přečtení si ji zamiloval. „V hlavě se mi začaly hned vybavovat jednotlivé scény, a tak jsem se rozhodl ji inscenovat v boleradickém divadle. Bude to změna tradičního žánru, který měli možnost v posledních letech diváci v Boleradicích vidět. Věřím, že to obohatí dramaturgický plán divadla a odměníme diváka pořádnou dávkou humoru,“ doufal Brabec.

Nejvíce si při přípravě nové inscenace lámal hlavu při výběru obsazení jednotlivých postav. „Ve hře jsou jen tři ženy, ale mnoho mužů, a přesto, že boleradický soubor je dost početný, byl to v tomto případě velký oříšek najít vhodné typy na některé role,“ uvedl režisér.

Ilustrační foto.
Kříž i glosátor: boleradičtí ochotníci mají stále napilno

V rolích sester Brewsterových se představí Marie Sokolářová a Iva Kahounová, v roli jejich synovců Luboš Straka či v alternaci Zbyněk Háder, dále Radek Omasta a Jiří Merlíček. Diváci uvidí také Kateřinu Korábovou nebo Janu Glocovou, Jana Korába, Jana Vystoupila, Jiřího Jandu, Jindřicha Kahouna a Jana Pokorného.