„Hudbě jsem se začal věnovat poměrně pozdě. Na kytaru hraji od osmnácti, noty jsem se naučil až ve čtyřiadvaceti. Už předtím jsem ale založil folkovou kapelu Úlety, pro kterou jsem skládal texty,“ popisuje Josef Kralovič.
Než se začal profesionálně věnovat hudbě, vyzkoušel si různá povolání. Vozil cihly, montoval výtahy, pracoval na údržbě nebo jako elektrikář. Byl zaměstnán ve vinařských závodech, na montážích a stříhal dokonce dámská saka.

Podle svých slov chtěl dělat dobrou muziku a to ho donutilo přihlásit se do umělecké školy. „Bylo to vtipné střídat se na hodině s desetiletými dětmi,“ usmívá se folkař nad svými začátky.
Později vystudoval hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Ostravě a kompozici a dirigování na Slovensku. V současnosti skládá hudbu i texty a už devátým rokem vyučuje v místní umělecké škole.

Je vedoucím skupiny Koloběh, jenž přebrala původní reportoár zaniklé kapely Úlety. V umělecké škole vede dětský sbor Dárečci.
„Začal jsem se jako věřící věnovat i křesťanskému spolku. V kostele jsem založil dětský soubor Rybízci,“ uvádí folkař, který se svými soubory získal několik ocenění na dětské portě v Hustopečích i na celorepublikových přehlídkách.

„Mám ještě jednu vizi. Dcera hraje na příčnou flétnu a syn na baskytaru. Jednou bych s nimi rád vytvořil kapelu,“ prozradil.