Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – první stupeň základních škol a druhý stupeň. Povolenými výtvarnými technikami jsou ruční kresba a malba, není možná práce na počítači. Svá díla mohou zájemci dodat už jen do úterý 15. května osobně, nebo poštou na adresu kanceláře Regionu Podluží, Náměstí 177, Lanžhot. Na zadní stranu každého díla je třeba uvést jméno, příjmení, věk a adresu autora díla, ročník a navštěvovanou základní školu.

Od 22. do 25. května se v rámci stejného projektu, financovaného Evropskou unií, chystá pro školáky řemeslná dílna. V areálu národopisných slavností ve Tvrdonicích si děti budou moci vyzkoušet drátkování, malování mašlí, pletení z proutí či škrabání kraslic. Součástí je i umělecké sympozium, které dětem přiblíží výrobu keramiky, malbu, dřevosochařství.

Vernisáž a slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže a řemeslné dílny se koná v pátek 25. května v 15.30 hodin opět v areálu Tvrdonských slavností, za doprovodu cimbálové muziky a souboru Jatelinka z Moravské Nové Vsi.