Oděni do kostýmů čarodějnic a čarodějů v typických špičatých kloboucích začali prodej této knihy v noci na čtvrtek přesně s půlnočním úderem zvonů. A zřejmě prohlášení autorky J. K. Rowlingové, že kniha Harry Potter a relikvie smrti je posledním potterovským příběhem, přilákala na nevšední prodej více než desítku čarodějnických fandů.

„Jsem fanoušek Harryho Pottera od útlého věku,“ prozradil první šťastlivec, který knihu získal. „Vždycky jsem si tyto knihy kupoval normálně v obchodě, ale když je to ten poslední díl, tak jsem se rozhodl oslavit to trochu netradičně a vydal jsem se sem o půlnoci.“

Potterovská fantasy sága se sedmým dílem definitivně uzavírá. Není proto divu, že na trojici věrných kamarádů Harryho, Hermionu i Rona a jejich poslední zápas s Pánem zla byli čtenáři doslova nažhaveni. „Na knížku jsem se moc těšila. Ani jsem ji nečetla na internetu, abych byla co nejvíc překvapená,“ vyznala se další z fanynek.

Netradiční zahájení prodeje knihy se nejen jí evidentně líbilo. „Byl to nápad mé kolegyně,“ prozradila jedna z čarodějnic za pultem. “Říkali jsme si, že je to poslední díl Harryho Pottera, a to nemůžeme nechat jen tak. Proto jsme přiletěli z Bradavic a začali o půlnoci s prodejem,“ dodala.

Velký zájem čtenářů ji nepřekvapil. „Harry Potter je dnes už klasika,“ volala, když odlétala na koštěti do skladu pro další zásobu knih. Její slova potvrzuje fakt, že již druhý den byl náklad téměř rozebrán a pro Pottera do Hustopečí přijížděli i čtenáři z Brna.

Zbyněk Háder