Divadelní spolek bratří Mrštíků vyhlásil na konci roku 2014 literární soutěž s názvem Fronta na kapra. „Soutěže se zúčastnilo několik nadšenců. Nakonec, po dvou letech, námět zpracovala také spisovatelka Markéta Harasimová. Oslovila náš divadelní spoleks nabídkou spolupráce při křtu její knihy Poháry touhy. Rádi jsme vyhověli. Slovo dalo slovo a první verze Fronty na vánočního kapra byla na světě,“ uvedla ke spolupráci režisérka Iva Kahounová.

Zkoušet začali letos v září. Objeví se tam na dvaadvacet herců, včetně samotné hustopečské spisovatelky. „Zahrát si v divadle mě moc lákalo, takže z toho mám radost. Hraji učitelku Karlu, čerstvě rozvedenou ženu, chtivou získat nového partnera,“ prozradila Harasimová.

Mimo ni se v sobotu představí známé tváře boleradického divadla, ale i nováčci. „Za ty známé například Bořivoj Veselý, Jiří Jančík a Jurka Háder v rolích prodavačů ryb. Dále Radek Omasta jako vzorný manžel, který ovšem místo kapra nakonec nese domů pěknou opici, Jan Koráb a Jiří Brabec jako povedení staříci, Šárka Hosová, Ilona Pelikánová jako místní krásky či Zbyněk Háder v roli vesnického strejce a mnozí další,“ vyjmenovala Kahounová.

Aleš Janšta patřil k nejvýraznějším osobnostem Hustopečí.
Devadesátileté výročí: Aleš Janšta se zapsal do paměti nejen Hustopečanů