Několikrát se na znojemské akci potkal s Petrou Šafaříkovou, dnes Kovaničovou, a také členkou Notečky. Právě ona jej nakonec přemluvila k založení muziky. „Jednoho dne jsem se s Petrou potkal u nádraží v Břeclavi. Zjistili jsme, že tady oba bydlíme. Od té doby mě začala přemlouvat, abych založil cimbálovou muziku. Byla vytrvalá. Asi po roce jsem nakonec kývl," vypráví Beneš.

Zpočátku nevěřil, že by se to mohlo opravdu podařit. Čekalo jej však překvapení. „Na první zkoušce se objevilo osm muzikantů z řad mládeže. Se mnou nás bylo devět a v průběhu roku se muzika rozrostla na dvanáct muzikantů a jednu zpěvačku. Velkou podporu jsme měli tehdy ve Slováckém krúžku Charvatčané. Postupně jsme si pořídili nástroje a kroje," vzpomíná na začátky umělecký vedoucí Notečky, která má v dnešní podobě jedenáct muzikantů. Ti jsou převážně z Břeclavi. „Jen klarineťák a druhý kontráš jsou z Valtic," upřesňuje muž.

Jejich prvním vystoupením byl vánoční koncert. „Od roku 2007 jsme byli doprovodnou muzikou Slováckého krúžku Charvatčané. Reprezentovali jsme město Břeclav také na veletrzích cestovního ruchu. Díky těmto veletrhům jsme procestovali daleké končiny, jako byl třeba Kazachstán. Mimo to jsme hráli v Německu, na Slovensku, v Polsku, Itálii, Maďarsku, Rakousku, Rusku či v Anglii," jmenuje nadšený muzikant a prozrazuje, že plánují album s filmovou hudbou.