Známý příběh prostitutky Vivian, která se zamiluje do bohatého podnikatele nastudovali umělci z brněnského městského divadla, na jevišti pro veřejnost poprvé vystoupí příští sobotu. „Příběh ženy, která svým čistým pohledem na svět dokáže změnit umanutého člověka, který kolem sebe vidí jen peníze, nevídáme jen v divadle nebo v kině. V menším měřítku ho můžeme potkat i v každodenním životě," poznamenal režisér brněnské inscenace a ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša.

V hlavních rolích zazáří třeba Hana Holišová nebo Svetlana Janotová nebo Tereza Navrátilová jako Vivien a Petr Gazdík nebo Petr Štěpán jako Edward Lewis. A přestože příběh i některé scény budou fanouškům muzikálů známé, ústřední melodie z filmu v samotném příběhu nezazní. „Původní píseň tam není i je. Vlastní téma zazní až v děkovačce. Hudba je autorská, nová. Písničky mají punc 90. let, hudební řeč Briana Adamse je zřejmá," komentoval dirigent, který hudbu nastudoval, Dan Kalousek.

Sklady materiální pomoci pro tornádem poničené obce na jižní Moravě praskají ve švech. Hlavně ty v Hodoníně a Břeclavi.
Vibrátory a lodičky: sklady pro obce poničené tornádem jsou plné kuriózních darů

Převažuje kombinace žánrů pop a rock. „Vydáme se ale i na dvě procházky. Jedna vede směrem k Jazzu, druhá směrem do opery. Popová píseň plynule přechází do opery a zase zpět, v určitý moment dokonce zní společně," nastínil Kalousek.

Závislost na kokainu

Adaptace Pretty Woman do formy muzikálového představení je přitom celkem novinkou. Světovou premiéru měla v roce 2018 v Oriental Theater v Chicagu a později se přesunula na Broadway. „Stanislav Moša měl možnost zhlédnout představení v Chicagu a již tam byl z muzikálu nadšen. Od té doby divadlo intenzivně jednalo s majiteli práv, aby tento nejnovější kousek světové muzikálové produkce mohl být uveden také v Brně," poznamenala mluvčí divadla Kateřina Vižďová.

Kontrola celníků ve firmě na Břeclavsku.
Zásah celníků na Břeclavsku: Ukrajinci pracovali ve firmě nelegálně

Muzikál Pretty Woman vznikl z pera Jonathana Fredericka Lawtona, který jej původně plánoval jako temné sociální drama o životě prostitutek. „Vivien byla závislá na kokainu a součástí její dohody s Edwardem bylo, aby se drogy po celý týden strávený s ním nedotkla. Peníze chtěla na cestu do Disneylandu. Dohodu nedodržela, Edward ji vyhodil z auta a ujel. Na konci filmu pak měl být záběr, jak Vivian se svou kolegyní z branže míří směr Disneyland autobusem," přiblížila Vižďová.

Tvůrci ze studia Walta Disneyho ale změnili jak koncept, tak název snímku. Ze sociálního dramatu titulovaného 3000 dolarů vznikla romantická komedie Pretty Woman. „Komedie stála pouhých čtrnáct milionů dolarů a svým producentům vydělala 463 milionů, čímž se zařadila mezi největší kasovní trháky Walt Disney Company. Julii Roberts pak přinesla nejen Zlatý glóbus a nominaci na Oscara, ale nastartovala i její hvězdnou kariéru," doplnila mluvčí.