Na tradičním absolventském koncertu uměleckých souborů gymnázia měla premiéru hra RéBus podle Stylistických cvičení francouzského básníka a prozaika Raymonda Queneaua. Jednoduchý děj všedního setkání v autobusu zpracoval autor v devětadevadesáti variacích, formách a stylech. Regina vybrala třicet z nich a propojila je linkou příběhu mladíka v podání Honzy Neugebauera.

Regina má za sebou pětatřicetiletou historii, ale její ansámbl se mění, jak herci–studenti maturují. Většina současných herců tak stála poprvé na jevišti, o přízeň publika přesto neměli nouzi. „Podařilo se nám dát po delší době dohromady partu, která dobře funguje. Je nás míň, ale o to lépe se nám spolu pracuje,“ vysvětlil dramaturg, scénárista a režisér v jedné osobě Martin Janků.

V Regině tak snad poprvé převládají chlapci – je jich pět a mezi nimi jediná dívka. „Chvíli jsme dokonce přemýšleli, že tato hra bude čistě mužská, pak jsme ale potřebovali postavu múzy,“ objasnil Janků, jak se Kateřina Jakubeková zatoulala mezi své kolegy.
Divadelníci povzbuzení kladnými ohlasy premiérových diváků teď přemýšlí, co dál. Jak už to je v Regině tradicí, plánují především účast na přehlídkách mladých a experimentálních divadel.