„Do České republiky jsem se dostal před devíti lety. Dojeli jsme na návštěvu k rodičům mé ženy a už jsme tady zůstali. Jen jsme se z Prahy přestěhovali na Moravu,“ vypráví sympatický Komarov. Už jako začátečník obdivoval Vincenta van Gogha, který se mu stal předlohou i inspirací. „Naše učitelka češtiny mi doporučila Lednici. Říkala, že je tam hezky jako v Provenci, kde van Gogh maloval. Tak jsem to zkusil,“ pokračuje v líčení.

V Lednici si s rodinou koupil dům. Podle svých slov už se stěhovat nehodlá. „Jižní Morava je nádherná, krajina je v každém ročním období jiná,“ říká malíř. Na jeho plátnech převládají krajiny, netypická zátiší, ale nevyhýbá se ani portrétům. Díky internetovým stránkám, na kterých svá díla prodává, ho pozvali dokonce až do Hongkongu. „Byl jsem tam týden, abych s dětmi ozdobil obří velikonoční kraslici. Bylo to v rámci pocty ruským tradicím,“ popisuje Komarov, jak se se svým uměním dostal až na asijský kontinent.

„Sotva jsem dojel z Asie, pozval mě známý do Texasu. Je psycholog a moje obrazy používá při terapiích s postiženými dětmi,“ vysvětluje. V poslední době si oblíbil šedou barvu. „Je velice zvláštní, jde z ní vykouzlit spousta odstínů. To dodá obrazu zvláštní atmosféru,“ ukazuje na ještě nezaschlých kosatcích, které ani nestačil sundat ze stojanu.
Jak říká, pro cizince není nikdy lehké uchytit se v zahraničí. Jemu se to ale podařilo na výbornou. „Mám rodinu, skvělé sousedy, každý den k nám někdo chodí na návštěvu,“ dodává.