Jeho pořadatel a současně tajemník města Podivína Radim Mildner měl jasno. „To je skutečně hodně ožehavá otázka. Dá se na ni odpovědět asi takto: uvidíme. Tento ročník je však již jedenáctým. Já bych rozhodně nic nezatracoval,“ byl přesvědčený Mildner.

Jak ale také dodal, tak rozsáhlá akce, a navíc dvoudenní, se nedá zvládnout jen v jednom člověku. „Jako tajemník mám svoje pracovní povinnosti, které je mým úkolem plnit. Musím tedy skloubit obojí dohromady,“ pokrčil rameny pořadatel s tím, že by festival byl v budoucnu opět dvoudenním a pokud by do jeho složení mohl mluvit, opět by šlo o koncerty laděné do jazzu a folku.

„Skupiny vybírám spíše impulzivně. Podle toho, jaká hudba mě zaujme, a nebo taky podle toho, co mi kdo doporučí. Už teď ale vím jistě, že bych chtěl, aby festival zůstal naladěný na alternativní muziku. Nechci, aby sklouznul do komerční roviny,“ přislíbil tajemník a pořadatel v jedné osobě, jenž byl s účastí lidí na víkendovém festivalu vcelku spokojený.

„V pátek bylo krásné počasí, přišlo na tři sta padesát lidí. Nejdříve lidem zahrála kapela Jantar a potom Chodská vlna. Její muzika byla velice zajímavá, rockově laděná a našlapaná,“ popsal průběh večera Mildner s tím, že další účinkující, Karel Plíhal, však stihnul odehrát pouze tři čtvrtiny koncertu. „Potom začalo pršet. Poslední naplánované vystoupení, na kterém se měla představit kapela Cop, jsme tedy museli zrušit. Festival smetla bouře,“ sdělil smutně muž.

Deštivá sobota, která byla od osmi hodin večer na Janově Hradě věnovaná především jazzu, přilákala asi jen stovku lidí. Ti však pro účinkující i v tak malém počtu vytvořili příjemnou, takřka rodinnou, atmosféru. „Solid Connexion přišlo s novými písničkami. Některé si sami složili a jiné jsou zase převzaté. No a já osobně jsem si asi nejvíce užil koncert Zdeňka Bíny, bývalého kytaristy populární kapely –123 minut. Ten přišel s novinkou, která se jmenuje Akoustic projekt,“ zhodnotil po skončení akce Mildner.

Po Zdeňku Bínovi se na jevišti ohraničeném zdmi Janova Hradu ještě představilo slovenské bluesové uskupení Bluesweiser. „Naposledy, jako třešnička na dortu, vystoupil Hi – Fi Band. To je partička složená z lidí, kteří komponují pro pražské Národní divadlo, nebo v něm sami hrají. Jako například Jan Šimůnek, který hraje první housle v opeře Národního divadla,“ vyzdvihl Mildner.