„Program divákům poutavým a zábavným způsobem přiblíží život v banánové republice. V průběhu sedmdesátiminutové projekce fotografií, video sekvencí, map a didaktických nákresů, které doplní živý komentář dvojice moderátorů, žáci, studenti i jejich pedagogický doprovod navštíví významná a zajímavá místa Ekvádoru a tisíc kilometrů vzdáleného souostroví Galapágy," uvedl Otakar Friedrischek z Planety Země.

Lidé v kině Koruna odhalí tajemství Galapág.

Školáci například poznají, jak Ekvádorci slaví Velikonoce. V Andách zažijí dobrodružné chvíle pod běsnící sopkou Tungurahua, poznají život původních obyvatel Kečuů i tradiční indiánský trh v Saquisilí. V mlze odhalí zahalený svět mlžných deštných lesů a zjistí, kdo jsou létající drahokamy. Na Galapágách se setkají s prehistoricky vzhlížejícími zvířaty, jako jsou například leguáni mořští nebo želvy sloní. Také se vypraví do ekvádorské části Amazonie, kde projekce vyvrcholí.

Program Tajemný svět Ekvádoru a Galapág je již devátým dílem unikátního populárně naučného, přírodovědně – zeměpisného vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Lidé v kině Koruna odhalí tajemství Galapág.