V sobotu 20. října sem v rámci svého turné zavítá dáma jazzu Olga Škrancová. Koncert, který je součástí festivalu Jazz do regionů, začíná v břeclavské kavárně od 20 hodin.

Posluchači se mohou těšit na kapelu složenou z předních jazzových hráčů z Česka i Slovenska. Na trubku zahraje Julius „Ďuso“ Baroš. Za piano usedne Jan Bálek a Tomáš Gajlík. Kontrabas bude záležitostí Tomáše „Kaštana“ Baroše a Jana Tenglera. Hudební sestavu uzavře Radek Němejc, který hraje na bicí.

Společně s bandem se představí Olga Škrancová - hlas, který mohou návštěvníci pravidelně slýchávat z pódií českých jazzových klubů. Program je průřezem známých swingových skladeb, latiny, balad a jazzových standardů.

Zpěvačka, která hostuje i na posledním albu skupiny Sto zvířat, je někdy také nazývána Olga „FitzŠkrancová“. Vystudovala konzervatoř Jaroslava Ježka a od dětství miluje spirituály. Svým vokálem prokazuje, že jazzem žije naplno.

„Atributy soudobého jazzu v jejím barevném vokálu prosakují i za pomocí mimořádné česko-slovenské kapely. Originální podání jazzových i latinskoamerických standardů okořeněné sólistickými orgiemi členů kapely si jednoznačně zaslouží přídomek hot, používaný v souvislosti s afroamerickým jazzem,“ popsal Vilém Spilka.