„Slavnosti nezačnou jako loni v pátek, ale už ve čtvrtek, a to ručním stavěním máje. Pak bude následovat menší hodové veselí,“ popsal další novinku, kterou město Břeclav pro návštěvníky přichystalo, místostarosta Martin Radkovič.

Do Břeclavi se v pátek chystají také dva Lichtenštejnové – Wolfgang a současný panovník Hans Adam II.

„Odpoledne začne pod zámkem hodová zábava. Další novinkou je přesunutí koštu vína z domu školství pod zámek. Po setmění také slavnostně otevřeme vodotrysk. Oproti současnému bude ten nový v noci barevně osvětlený,“ řekl k pátečnímu programu Radkovič.

Slavnosti budou i letos spojené s dětským festivalem, na kterém v sobotu vystoupí devět souborů, což je asi dvě stě padesát dětí. Doplní je taneční studio Actiwity DC, které nedávno získalo významné ocenění na mistrovství Evropy.

Před polednem se lidé mohou těšit také na netradiční vystoupení nedávno vzniklého Břeclavského divadla, které představí hru podle pověsti o Sámovi.
Vrcholem sobotního programu bude koncert revivalové kapely ABBA.

Lidé se také mohou těšit na ukázky sklářských prací. Tohoto úkolu se zhostí studenti z partnerského města Nový Bor, kteří s sebou přivezou mobilní pec.
Neděle pak bude patřit krojovaným a na zajímavý program se mohou těšit rodiče a děti, které interaktivní pořad vtáhne do děje.