Dukelské náměstí bude patřit mandlím a gastronomii. „Do gastrozóny se v letošním roce přihlásilo šest restaurací. Letos se zaměříme i na mandlové pochoutky ze zahraničí,“ informoval za pořadatele Pavel Pichler.

Na podiu se představí kuchařka a vítězka televizního pořadu Peče celá země 2020 Petra Burianová. Zapojit se do programu mohou návštěvníci při soutěži jedlíků. „K dobrému jídlu a pití vyhrávat kromě místních talentů především cimbálové muziky, kapela Docuku a vrcholem sobotního programu bude koncert Anety Langerové, a to ve čtyři hodiny odpoledne,“ upozornil Pichler.

Zdroj: Youtube

Jak doplnil, cestou k mandloňovým sadům chystají hustopečské spolky svá originální zastavení, kde kromě soutěžních úkolů nabídnou i občerstvení.

„Pro ty, kteří vystoupají až k rozhledně v mandloňovém sadu, budou připravené netradiční chuťovky z nakládaných hustopečských mandlí, mandlové paštiky, delikatesy, mandlovice, limonáda a spousta dalšího," doplnila hlavní organizátorka Jana Hrádková.

Zdroj: Oldřich Haluza

Kromě mandlí ve všech podobách si návštěvníci užijí i víno. Několik místních vinařů otevře své sklepy už v pátek večer a příchozí přivítá po celý víkend. „Velká návštěvnost se letos očekává ve na náměstí, kde kromě degustace vína bude vyhrávat i cimbálová muzika,“ upozornil Pichler.

Předprodej vstupenek pro přespolní návštěvníky začal 1. března. Program je k nalezení ZDE.

Mandloně v Hustopečích zatím nekvetou, ale na některých jiných místech Břeclavska již pozorovali lidé stromy v plném květu.