Název Broke as a Bug má své opodstatnění. „Je to text v jedné písničce. Taková hříčka, která jde převést do češtiny. Broke znamená švorc, zároveň to zní stejně jako česky brouk," přibližuje hudebník.

Album je přístupné na Youtube nebo Spotify, které jsou zdarma. „Byl to záměr. S kapelou jsme asi před dvanácti lety vydávali CD a už tehdy, když jsme se ho snažili prodat, lidé nám říkali, že CD nemají kam strčit. Teď jede vše přes různé platformy. Samozřejmě to není něco, na čem by člověk vydělal, ale alespoň se to dostane k hodně lidem," líčí pětatřicetiletý Břeclavan.

Majitel břeclavského minipivovaru Frankies Štěpán Přikryl.
Idi nahui, Putin! Víme, co nové pivo z Břeclavi vzkazuje ruskému prezidentovi

Křest alba má na začátku září ve známém břeclavském klubu Piksla.

Za první týden od vydání píseň slyšelo několik tisíc lidí. „Pro mě je to velká satisfakce. Myslím, že lidé, kteří mě znají, jsou překvapení. Liší se to od mé předchozí tvorby poměrně dost. Nemají moc s čím to porovnávat a co od toho očekávat," míní hudebník. Ohlasy má pozitivní.

Album obsahuje celkem dvanáct písní. Hudbu i texty si Přikryl skládal sám. Na nahrávání pak přizval několik kamarádů. „Původně jsme to dělali svépomocí. Chtěli jsme si to nahrát ve zkušebně. Párali jsme se s tím dlouho. Už nám trochu docházely nervy, tak jsme zbytek nahráli v břeclavském studiu v Dělnáku," poodkrývá. Jenom nahrávání podle něj trvalo dva roky.

Zdroj: Youtube

Písně na albu jsou rozličné, i když všechny mají bluesový styl. „Je to divočina. Někde děláme sborově opilecký chór, jinde hrajeme na lžičky, někde na sud. Snažím se experimentovat. Cítil jsem, že to musí ven," svěřuje Přikryl. Některé věci měl v šuplíku několik let.

Na albu hraje na více nástrojů, kytaru či klavír. Doprovází ho různí interpreti. „Jirka Přibyl, který mi s albem pomáhal od začátku, hraje bicí. Pak tam mám stálou kapelu, v níž je David Tuček na kytaru, Ondra Kelner na klávesy a Šimon Mišurec na basu. Navíc tam máme hosty. Třeba Tomáše Tesaře na harmoniku, Adam Florus hraje na saxofon, náš sládek z pivovaru Adam Jonáš na klarinet," vyjmenovává Přikryl.

Hudbu často skládá v autě, když řídí. „Pořád mám po ruce telefon, když ne blok. Jakmile mě něco napadne, okamžitě si nahrávám. Naštěstí jezdím sám. Zpívám náhodné melodie bez konkrétních slov, někdy zase slova bez konkrétní melodie. Pak sednu doma ke klavíru a tam to lepím dohromady," svěřuje se hudebník.

Přikryl už spřádá plány i na další album. „Nevystřílel jsem veškerý materiál, co jsem měl. Nyní se chci hodně zaměřit na koncertování a pak zase na nové věci," říká.