„První ročník byl trochu bohatší, protože jsme navíc i otevřeli sklepy v uličkách Výmol a Zátiší, kde se akce tradičně koná. Hrál Laco Deczi, navíc nám skvěle přálo počasí. Loni přijela Sisa Sklowska a Berco Balog. Letos už je akce komornější, koná se jenom v uličce Zátiší. Ale burčák teče proudem, svařené víno taky, takže myslím, že by lidé mohli být určitě spokojení,“ sdělila pořadatelka Regina Lanová.
Jak řekla, trochu ji zaskočilo, že čím kvalitnější muzikanti přijedou, tím méně lidí přichází. „Buď je to zimou nebo tím, že je to hudba pro užší okruh lidí. Opravdu nevím,“ divila se Lanová.

I tak ale byla v Zátiší skvělá jazzová atmosféra. Milovníci a obdivovatelé Jiřího Stivína a jeho flétnových sól si přišli na své. Mistr předvedl parádní kousky od svého původního repertoáru po jazzově zpracované lidové písně. S diváky se stylově rozloučil instrumentálkou „Dobrú noc, má milá, dobrú noc“.
„Je úžasné, že se na koncertě podíleli také novoveští podnikatelé, kteří ho z osmdesáti procent zaplatili. Za to jim patří ohromný dík. Sami bychom to určitě nezvládli,“ doplnila Lanová.