Jako první zítra do strun „hrábne" v tamním kulturním domě Delta kapela Lazy Dogs v osm hodin večer.

Původní sestava Lazy Dogs, která stála na repertoáru Creedence Clearwater Revival a hrála v letech 1969 až 1972, vystoupila na prvním ročníku Ozvěn. Druhou sestavu, která mířila spíše k Led Zeppelin a Black Sabbath, se však kompletně nepodařilo poskládat ani loni, ani letos. Pod značkou Lazy Dogs tak zahraje část druhé sestavy, jež je v Břeclavi známá jako Slow Hand a pojí se s Dušanem Reichmannem. S nimi dojde na Joe Cockera nebo The Eagles.

Beatles i AC/DC

Hity šedesátých a sedmdesátých let připomene i sestava učitelů z břeclavského gymnázia, The Teachers. Stále energická čtveřice na pódiu potvrdí, že už nevsází pouze na hity Beatles a že dokáže rozparádit i mladé publikum. A to již dvacet let bez přestávky.

To, že koncerty vlévají muzikantům krev do žil nehledě na čas, potvrdí i folkrockový HB Stop, jenž obnovili po patnácti letech. V našlapané směsi bigbítu, kytarových sól a folkových nápěvů Hany Černohorské se na rockovém svátku rozhodně neztratí.

Známé tváře muzikantů z Břeclavi a okolí budou vidět také v kapele Tonic, která dá vzpomenout na zvuk osmdesátých let minulého století. Těšit se mohou hlavně příznivci kapel jako Status Quo, AC/DC nebo Bachman Turner Overdrive. Kytarista Ladislav Bartoš však slibuje i autorské hity Tonicu jako Těžká rána opilcova a Polednici.

O půlnoci pak hudební maraton zakončí partička AFB, která se ve své době zhlédla v punku a nové vlně. Dojde na křest jejich prvního alba, ale i vstup dalšího břeclavského rockera do takzvané síně slávy. Vše pak zakončí večírek ve foyer kulturáku.

Akce tohoto typu je nevídaná nejen v okolí, ale i v celé republice. Není tak divu, že vzkříšení lokálních hudebních legend a setkání přátel z dávných koncertů je rok od roku navštěvovanější. Jediné, co by mohlo akci ohrozit, je nedostatek kapel. Břeclav má však podle všeho rockové kořeny tak rozsáhlé, že se mohou fandové kytarové muziky těšit na další a další objevné ročníky.