BŘECLAVSKO:

Jarní Guláš Fest
Kdy: sobota 6. dubna od 12.00
Kde: Kavárna & penzion Vila Elux, Břeclav

Proč přijít: Ochutnávka gulášů se první dubnovou sobotu chystá v Břeclavi. Lidé mohou přijít už v pravé poledne a gastronomický den zpříjemní dokonce i živá hudba, na kterou pořadatelé lákají.

Ze sklepa do sklepa Velké Bílovice
Kdy: sobota 6. dubna od 11.00
Kde: Velké Bílovice

Proč přijít: V pořadí 17. ročník Ze sklepa do sklepa se bude konat první dubnovou sobotu v největší vinařské obci České republiky – ve Velkých Bílovicích. Lidem se otevře na 50 vinařských sklepů, které nabídnou to nejlepší ze své úrody. Putování za skvělými víny dokreslí i tóny tradiční cimbálové muziky. Každý návštěvník akce obdrží již při svém vstupu skleničku, katalog zúčastněných vinařů na akci s mapou, kapsičku na krk s logem slípky a další nutné vybavení, bez kterého se nelze obejít. Samozřejmostí je volná degustace vín v padesáti sklepech, pro přemisťování mezi vinařskými oblastmi mohou návštěvníci využít zdarma pendlující autobusy.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

BRNĚNSKO:

Zvířecí hrdinové ve VIDA!
Kdy: sobota 6. dubna od 10.00
Kde: VIDA! science centrum

Proč přijít: Milovníci zvířat mohou první dubnovou sobotu zavítat do vědeckého parku Vida. Rodinná akce Zvířecí hrdinové nabídne výzvy, ve kterých lidé porovnají své pohybové dovednosti s těmi zvířecími. Dále také dostanou návštěvníci možnost stát se režisérem, zjistí jak vypadá srst ledního medvěda nebo se setkají tváří v tvář s živým hadem.

Zdroj: Youtube

Retro Games
Kdy: sobota 6. dubna od 15.00
Kde: Kino Art, Brno

Proč přijít: Zavzpomínat na retro hry a zároveň si je i zahrát budou mít lidé příležitost o první dubnové sobotě. V Kině Art v Brně se od tří hodin odpoledne uskuteční setkání Retro Games. Návštěvníci si zahrají hry na legendárních strojích 80. let minulého tisíciletí.

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky
Kdy: neděle 7. dubna do čtvrtka 11. dubna
Kde: Výstaviště Brno

Proč přijít: Od neděle 7. dubna do čtvrtka 11. dubna obsadí brněnské výstaviště mezinárodní veletrh zemědělské techniky – Techagro. Jedná se o nejvýznamnější tuzemské zemědělské veletrhy, které nabízejí prezentaci zemědělské techniky a veškerého souvisejícího sortimentu. „Novinkou aktuálního ročníku je projekt Chytrá farma, který je zaměřen na větší efektivnost a udržitelnost hospodaření, nové postupy a digitalizaci v zemědělství,“ doplňují pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Ukliďme Česko/Ukliďme Dolní Kounice
Kdy: sobota 6. dubna od 9.00
Kde: Dolní Kounice

Opět po roce se koná napříč celým Českem akce Ukliďme Česko. Uklízet se bude příroda také na Brněnsku, a to konkrétně v Dolních Kounicích. Pořadatelé vyzývají všechny dobrovolníky, aby si s sebou vzali rukavice a pytle na odpadky a přišli v devět hodin dopoledne před budovu Městského úřadu. Odtud se bude uklízet všechno, co se po cestě najde.

BLANENSKO:

Karneval – Vítejte v džungli
Kdy: neděle 7. dubna od 15.00
Kde: Sokolovna Černá Hora

Proč přijít: Sokolovna v Černé Hoře se v neděli 7. dubna promění v džungli. Konat se zde totiž bude karneval, který návštěvníkům nabídne soutěže, občerstvení, taneční skupinu Nelly i kapelu Nota Bene. Akce odstartuje ve tři hodiny odpoledne. Vstupné je dobrovolné.

Zahájení turistické sezony 2024 v regionu Moravský kras a okolí
Kdy: neděle 7. dubna od 7.30
Kde: areál černohorského pivovaru

Proč přijít: Město Blansko, Boskovice a Pivovar Černá Hora zvou všechny nadšence dlouhých výšlapů na akci Zahájení turistické sezony 2024 v regionu Moravský kras a okolí. Ta se uskuteční tradičně v areálu černohorského pivovaru v neděli 7. dubna. Dobrovolníci vyrazí z Blanska v 7.30, odtud jsou naplánované tři trasy. Z Boskovic lidé vyrazí v 9.00. Na výběr mají ze dvou tras. Cíl pochodu je jasný - dorazit do Pivovaru Černá Hora, kde se uskuteční vyhlášení výsledků i losování tomboly.

Zdroj: Youtube

HODONÍNSKO:

Velkomoravský košt vín
Kdy: sobota 6. dubna od 13.00
Kde: Kulturní dům Mikulčice

Proč přijít: Tradiční Velkomoravský košt vín se první dubnovou sobotu koná v malované obci Mikulčice. Lidé se mohou těšit na jedinečnou atmosféru, kde na ně z každého kouta dýchne kousek svébytného folklóru či troška krásných tradic. Zájemci zde ochutnají nádherná vína ročníku 2023, ale i starší, které dají ke koštu vinaři z Mikulčic a širokého okolí. V průběhu celého odpoledne budou nabízeny tradiční místní speciality a široká škála občerstvení. Od tří hodin odpoledne pak zahraje k dobré pohodě cimbálová muzika.

Zahájení sezony v Zoo Hodonín
Kdy: neděle 7. dubna od 13.00
Kde: Zoologická zahrada Hodonín

Proč přijít: Letošní sezona v Zoo Hodonín startuje první dubnovou neděli. V plánu je bohatý program, který zahrnuje komentovaná krmení, malování na obličej, historickou střelnici nebo výroba enrichmentu pro opice. Lidé mohou přicházet od jedné hodiny odpolední.

leguán kubánský
Zoo Hodonín zahajuje novou sezonu

VYŠKOVSKO:

Ukliďme Slavkov!
Kdy: sobota 6. dubna od 09.00
Kde: U kašny na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna

Proč přijít: Opět po roce se koná napříč celým Českem akce Ukliďme Česko. Uklízet se bude příroda také na Vyškovsku, a to konkrétně ve Slavkově u Brna. Pořadatelé vyzývají všechny dobrovolníky, aby si s sebou vzali rukavice a pytle na odpadky a přišli v 9 hodin ráno ke kašně na Palackého náměstí. Odtud se bude uklízet všechno, co se po cestě najde. „Od 11.00 přijměte pozvání do areálu Technických služeb v ulici Československé armády na opékání špekáčků a drobné občerstvení,“ zvou pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Ukliďme Ivanovice na Hané
Kdy: sobota 6. dubna od 09.00
Kde: Sraz v místní sokolovně

Proč přijít: Uklízet se bude příroda v sobotu také v Ivanovicích na Hané. Sraz všech zájemců je v devět hodin ráno v místní sokolovně. Odtud se bude uklízet všechno, co se po cestě najde. „Pytle a rukavice budou zajištěny," oznamují pořadatelé.

ZNOJEMSKO:

Vrbovecký košt
Kdy: sobota 6. dubna od 11.00
Kde: Vrbovec

Proč přijít: Odemykání naučné stezky Hroznové kozy ve Vrbovci spolu s vynášením Hroznového kozla do vinohradu se koná první dubnovou sobotu. Pěti kilometrovou dlouhou trasu, vedoucí vinicemi i sklepní uličkou Vrbovce, si lidé užijí za zpěvu mužáckého sboru. U jednotlivých zastavení na trase naučné stezky bude připravena také ochutnávka vín některého z místních vinařství. Na návsi u kostela, na startu resp.v cíli, se zase účastníci mohou těšit na ochutnávku vín Cechu vrboveckých vinařů, na posezení a teplé občerstvení. K poslechu zde zahraje cimbálová muzika.

Zdroj: Youtube

Queen - Tribute Show
Kdy: sobota 6. dubna od 19.00
Kde: Konferenční sál Dukla, Znojmo

Proč přijít: Ladislav Korbel, finalista The Voice CZ, se postará v sobotu šestého dubna o interpretaci Freddieho Mercuryho. Za ním budou stát muzikanti z Queen tribute kapely Queenmania a přes 30 symfoniků z Prague Festival Symphony pod vedením dirigenta Petra Chromčáka. „Nechte se unést na vlně nezapomenutelného zážitku, který vás zavede do éry možná největší rockové kapely všech dob – Queen!," lákají pořadatelé. Zazní zde největší hity jako Bohemian Rhapsody, We Will Rock You nebo Somebody to Love. Živý symfonický orchestr vytvoří velkolepý hudební doprovod.

Zdroj: Youtube