BŘECLAVSKO:

Krojový ples Kostice
Kdy: sobota 6. ledna od 19.00
Kde: Sál sokolovny v Kosticích

Proč přijít: Hned první lednovou sobotu vyrazí na parket krojovaní i další milovníci dobré společenské zábavy, tance a lidových melodií v Kosticích. Sejdou se na Krojovém plese v sále kostické sokolovny. Ples pořádá slovácký krúžek a chasa. K dobré náladě, poslechu a tanci bude hrát dechová hudba Mistříňanka. Pořadatelé slibují také bohatou tombolu.

Zdroj: Youtube

Tříkrálová sbírka
Kdy: pátek 5. ledna od 16.00
Kde: prostranství před Domem Kultury Břeclav

Proč přijít: První pátek v novém roce se v Břeclavi uskuteční Tříkrálová sbírka. Ta bude doprovázena pokusem o Tříkrálový rekord. Program zahrnuje hudební vystoupení skupiny Voxel a průvod do kostela pro požehnání. Návštěvníci mohou navštívit stánky břeclavské charity a při příchodu v kostýmu nebo v koruně se zapojit do rekordu.

Zdroj: Youtube

Tříkrálový koncert
Kdy: pátek 5. ledna od 19.00
Kde: Kostel sv. Jana Křtitele v Březí u Mikulova

Proč přijít: V kostele svatého Jana Křtitele v Březí u Mikulova se v pátek od sedmi hodin večer uskuteční Tříkrálový koncert, na kterém zazní hudba L. van Beethovena a W. A. Mozarta. Účinkují Eva Esterková, Iva Kružíková, František Sliž, Václav Karel Jeřábek, smíšený sbor Ars Brunensis, komorní orchestr Thayatal a dirigent Sébastian Bagnoud.

BRNĚNSKO:

Zdeněk Izer: Vyndavací, zas tam dací
Kdy: neděle 7. ledna od 18.00
Kde: Kino Horník, Zbýšov

Proč přijít: První lednovou neděli v roce 2024 v 18.00 se v kině Horník ve Zbýšově uskuteční nový pořad Zdeňka Izera, známého humoristy, který město navštíví už poněkolikáté. Vstupenky na akci jsou k dispozici za cenu 300 korun a lze je zakoupit online nebo v kanceláři Městského kulturního centra Zbýšov.

Mezinárodní den švihlé chůze v Brně
Kdy: neděle 7. ledna od 14.00
Kde: Brno, sraz u sochy spravedlnosti na Moravském náměstí

Proč přijít: Mezinárodní den švihlé chůze je dnem, kdy se sejdou všichni věrní fanoušci Monty Pythona na předem určeném místě v oblecích a cylindrech a předvádí prapodivné přemisťování z místa na místo za pomoci podivných pohybů. Připadá na 7. ledna. A přesně v tento den si jej připomenou také nadšenci v Brně. Sraz zájemců bude ve 13:45 hodin u sochy spravedlnosti na Moravském náměstí, kteří se pak vydají na švihlý pochod městem po předem dané trase.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Rybářský ples 2024
Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Sportovní hala Vranovice

Proč přijít: Na parket zvou v sobotu pořadatelé rybářského plesu ve Vranovicích na Brněnsku. Začne v osm večer v tamní sportovní hale. Hrát bude dechová hudba Túfaranka ze Šakvic. V tombole slibují pořadatelé mimo jiné živé ryby, v bufetu rybí menu a na stole občerstvení i víno místních vinařů. Vstupné je 250 korun.

Brněnská národní výstava psů
Kdy: od soboty 6. ledna do neděle 7. ledna
Kde: brněnské výstaviště

Proč přijít: O víkendu 6. a 7. ledna se v areálu brněnského výstaviště uskuteční Brněnská národní výstava psů. Návštěvníci výstavy mohou během dvoudenního programu navštívit také stánky s chovatelskými potřebami a krmivy, které budou umístěny v pavilonu blízko soutěžních kruhů.

Zdroj: Youtube

BLANENSKO:

Tříkrálový koncert pěveckých sborů
Kdy: neděle 7. ledna od 15.00
Kde: Letovice, kostel svatého Prokopa

Proč přijít: Na Tříkrálový koncert lákají v neděli pořadatelé do Letovic. Tamní městské kulturní středisko pořádá Tříkrálový koncert pěveckých sborů s řadou účinkujících. Vystoupí dětské pěvecké sbory Carmina a Sluníčko Základní umělecké školy Letovice pod vedením Marie Nečasové, dále pěvecký sbor Cantamus Základní umělecké školy Letovice pod vedením Veroniky Hromkové a nebude chybět ani komorní pěvecký sbor Carpe diem při Městském kulturním středisku Letovice pod vedením Karla Pecháčka. Úvodního slova se ujme Marie Nečasová.

9. skautský ples, Boskovice
Kdy: sobota 6. ledna od 19.30
Kde: Zámecký skleník, Boskovice

Proč přijít: V Zámeckém skleníku zahájí v sobotu plesovou sezonu v Boskovicích hosté plesu zdejšího skautského střediska. Ples začne v půl osmé večer. Jako téma akce zvolili pořadatelé The Greatest Show inspirovanou muzikálovým filmem Největší showman. Vstupné na místě je 250 korun.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Novoroční koncert
Kdy: pátek 5. ledna od 19.00
Kde: Rájec–Jestřebí, sokolovna

Proč přijít: Kulturní kalendář v Rájci–Jestřebí se letos otevírá už s prvním pátkem nového roku. V kulturním centru – sokolovně chystají pořadatelé novoroční koncert se slavnostní přípitkem starosty města. Se svým programem vystoupí Moravské klavírní trio, které zároveň pokřtí své CD 25 let na scéně. Představí se i sólisté Zuzana Čurmová a Denis Zjatik.

HODONÍNSKO:

Tříkrálové koledování
Kdy: neděle 7. ledna od 16.00
Kde: Tělocvična Orelské jednoty, Strážnice

Proč přijít: První neděli v tomto roce se od čtyř hodin odpoledne uskuteční v tělocvičně Orelské jednoty ve Strážnici Tříkrálové koledování. Program nabídne vystoupení dětských folklórních souborů Fěrtúšek a Salajenka, vystoupení mažoretek, gymnastické ukázky a tvořivé dílničky pro děti. Akci pořádá Jednota Orel.

Zdroj: Youtube

Myslivecký ples
Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Dům kultury, Estrádní sál, Kyjov
Za kolik: vstupné s místenkou 250 korun

Proč přijít: Sobotní večer bude v Kyjově patřit zábavě. Od osmi hodin se v estrádním sále kulturního domu koná myslivecký ples, který pořádá myslivecký spolek Hubert Kostelec. K tanci a poslechu zahraje skupina Nature Therapy Ludvíka Čihánka. Připravené budou nejen zvěřinové speciality, ale i věcné a zvěřinové ceny.

Krojový ples Hovorany
Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: sál sokolovny v Hovoranech

Proč přijít: Do kroje se o sobotním večeru nastrojí v Hovoranech. Místní sbor dobrovolných hasičů společně s krojovanou mládeží pořádají v místní sokolovně od osmi večer Krojový ples. K tanci a poslechu zahraje Dechová hudba Ištvánci. Krojovaná mládež předtančí Českou besedu.

VYŠKOVSKO:

Olšanský ples
Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Kulturní dům Olšany
Za kolik: 200 korun

Proč přijít: Olšanský ples otevře v sobotu plesovou sezonu v Olšanech na Vyškovsku. Pořádá ho obec Olšany ve spolupráci se všemi místními spolky. Ples začne v osm hodin večer v olšanském kulturním domě. Milovníci tance, hudby a společenských setkání se mohou těšit i na tombolu. K poslechu a tanci bude vyhrávat kapela Panorama Band. Vstupné je 200 korun.

Tříkrálový koncert
Kdy: neděle 7. ledna od 16.30
Kde: Slavkov u Brna, Chrám Vzkříšení Páně

Proč přijít: V kostele Vzkříšení Páně ve Slavkově u Brna se v neděli od půl páté večer uskuteční Tříkrálový koncert, na kterém zazní hudba L. van Beethovena a W. A. Mozarta. Účinkují Eva Esterková, Iva Kružíková, František Sliž, Václav Karel Jeřábek, smíšený sbor Ars Brunensis, komorní orchestr Thayatal a dirigent Sébastian Bagnoud.

Tříkrálový koncert
Kdy: neděle 7. ledna od 16.00
Kde: Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Proč přijít: Tříkrálový koncert se uskuteční i ve Vyškově. V Kostele Nanebevzetí Panny Marie se na vahany předvede Václav Zeman, soprán bude mít na starosti Jana Bařinková a flétnu Arnošt Bařinka. Koncert vypukne ve čtyři hodiny odpoledne a vstupné je dobrovolné.

ZNOJEMSKO:

Ples města Moravský Krumlov
Kdy: sobota 6. ledna od 20.00
Kde: Moravský Krumlov - Rakšice, Orlovna
Za kolik: vstupné 150 korun

Proč přijít: Plesovou sezonu v Moravském Krumlově zahájí v sobotu osmnáctý reprezentační ples města. Začne v osm hodin večer v Orlovně v krumlovských Rakšicích. Předtančení si připravili studenti krumlovského gymnázia, o podívanou se postarají také Dominik Vodička (vítěz Star Dance) a Eva Krejčířová. K poslechu, tanci a dobré náladě zahraje kapela Hurikán. Vstupné je 150 korun.

Čechomor – Tříkrálový koncert
Kdy: sobota 6. ledna od 19.00
Kde: Dukla - konferenční a společenské centrum, Znojmo
Za kolik: 790 korun

Proč přijít: Oblíbená skupina Čechomor míří do Znojma. V sobotu 6. ledna zde odehraje Tříkrálový koncert, který dle pořadatelů navodí tu správnou sváteční atmosféru. „Na koncertě budete moct podpořit Platformu VIZE 0, jejímž cílem je zajistit 0 mrtvých a těžce zraněných na českých silnicích,“ dodávají organizátoři.

Zdroj: Youtube