„Velmi nás těší, že projekt sympozia získal v letošním grantovém řízení ministerstva kultury nejvyšší hodnocení ze všech předložených projektů. Tento fakt svědčí o tom, že se jedná o etablovanou a kladně hodnocenou akci," vyzvedl „dílnu" mikulovský starosta Rostislav Koštial.

Katalog jako každoročně nabízí reprodukce výtvarných děl vytvořených účastníky posledního ročníku sympozia a předaných do sbírky města. Právě díky „dílnám" se Mikulov může pochlubit jednou z největších sbírek současného umění v České republice. V roce 2012 do ní například přibyla díla v hodnotě téměř dvou milionů korun.

Knižní publikace obsahuje vedle úvodní stati kurátora rozhovory s jednotlivými autory a jejich životopisy. Kurátorem a autorem publikace je respektovaný kritik umění Martin Dostál.

Součástí křtu bude i promítání dokumentu z loňského ročníku a vystoupení mikulovské kapely Ground Keeper. Všichni hosté dostanou jako pozornost pokřtěný katalog.

„Na křest zveme všechny příznivce, kteří činnost sympozií sledují a podporují. Těšíme se také na setkání s autorem publikace i autory děl," uvedla předsedkyně Společnosti pro rozvoj Mikulovského výtvarného sympozia „dílna" Marcela Effenbergerová­.