Spolu se představí na televizních obrazovkách v dokumentárním pořadu Nedej se, tentokrát s podtitulem Společenstvo katránů. V premiéře ho odvysílá druhý program České televize v neděli v deset hodin a pětačtyřicet minut. Repríza je plánovaná na úterý deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne.

Vojtek o námětu pořadu říká, že vývoj katránu se dá připodobnit k vývoji lidského života. „Čtyři účinkující muži jakoby reprezentují jednotlivé fáze jejího vývoje v běhu svého lidského osudu," uvedl malíř. A neopomněl dodat, že žijeme v kouzelné krajině a je dobré na to nezapomínat.

Autorkou a také režisérkou dokumentu je Alice Růžičková. „Za vznik tohoto filmu může vlastně brněnský filmař, rostlinný fyziolog a pedagog Jan Calábek, o kterém jsem natočila dokument pro Českou televizi v loňském roce. Při intenzivním pobývání s jeho filmy jsem narazila na nezvykle znějící název rostliny. Slovo katrán mi uvízlo v hlavě. Když jsem pak psala námět pro ekologický pořad Nedej se o situaci schvalování plánu péče v národní přírodní rezervaci Pouzdřanská step, katrán na mě hned vyskočil v seznamu místních chráněných rarit," objasnila autorka vznik námětu.