Je už tak druhou dívkou z Břeclavska, která soutěží o postup na pražské finále soutěže. Vítěz pojede na koncert Ewy Farne a na zájezd do italských Alp.

„Ewa Farna se mi strašně líbí. Mám ráda ji i její písničky. Do soutěže jsem se přihlásila hlavně proto, abych se s ní mohla setkat osobně. Byl to pro mě obrovský zážitek. Sbírám totiž zkušenosti na hudebních soutěžích,“ popisuje třináctiletá dívka.

Talent mají v rodině. Její maminka i babička totiž zpívaly s dechovkou. Lenka se také jako menší zúčastnila několika soutěží, na nichž zpívala lidové písničky. „Vyhrála jsem například soutěž O malovanú pantličku Boženy Šebetovské. Teď už se mi ale lidovky moc nelíbí. Zúčastnila jsem se i Zlíntalentu,“ říká dívka, které by soutěž mohla otevřít slibnou pěveckou kariéru.

Lenka Kubíková si své vzdělání prohloubila i na lidové škole umění, a tak má co nabídnout. „Určitě bych se chtěla zúčastnit X Factoru nebo Česko hledá Superstar. Je tam ale limit patnácti let, a tak si budu muset ještě chvíli počkat,“ dodává.

A jaké bylo vystupovat s Ewou Farnou na zaplněném jevišti ve Strážnici? „Bylo to úžasné. Všichni tleskali. Na koncert se prodalo sedm set lístků, takže lidí tam bylo opravdu hodně. Byl to pro mě velký zážitek,“ popisuje dívka.

Podle svých slov by jednou v budoucnu chtěla být zpěvačkou. „Zpívání miluju. Je to celý můj život. Mám navíc to štěstí, že mě v něm rodiče podporují. A když to nevyjde, půjdu studovat práva. Známky na to mám dobré. Ale i při tom bych se chtěla věnovat zpívání,“ svěřuje se nadějná zpěvačka.

Podporují ji ale také kamarádi a spolužáci ze školy. „Podle hlasování na internetu jsem zjistila, že mi posílají hlasy i lidé, kteří mě neznají. Z toho mám obrovskou radost. Zatím jsem ani nepřemýšlela o tom, s kým bych na zájezd do Alp odjela. Šlo mi hlavně o tu možnost zazpívat si s Ewou Farnou.

Myslím si, že bychom si zájezd mohli doplatit a odjet na něj všichni společně jako rodina,“ plánuje si Lenka.

Písničky z nového alba Ewy Farne s názvem Ticho zatím moc nezná. „Znám od ní jen pár písniček, ale strašně ráda si je zpívám,“ popisuje dívka, která na sebe dokázala hudebně upozornit už ve svých třinácti letech.

S Ewou Farnou soutěží také šestnáctiletá Michala Strýčková ze Zaječí, o které už Deník informoval. O tom, která z nich bude úspěšnější, rozhodnou hlasy fanoušků. Diváci mohou hlasovat na webových stránkách Ewy Farne. Tři zpěváci s nejvyšším počtem hlasů budou v polovině června zpívat o absolutní vítězství na koncertě v Praze.