Slavnosti však nebyly jen o víně. Pořadatelé připravili program pro celou rodinu.

„Myslím si, že je to jeden z nejlepších ročníků, které jsme tady měli. Je celkem velká návštěvnost a určitě k tomu přispělo i to, že jsme se zaměřili na místní folklór a tradice. A vyšlo nám i počasí,“ byl spokojený starosta města Pavel Procházka. Jak ale dodal, chladnější teploty trochu zkazily plány u rozhledny, kde se měl konat další zajímavý program. K rozhledně se tak lidé vydávali spíše vláčkem, který je letos provezl po celém městě i po vinicích.

„Je to pátý velký ročník. Od roku 2005 máme dvě pódia, na kterých se představují skupiny různých žánrů. Letos vystoupil například i Hradišťan a Čechomor a je pěkné, že máme na vinobraní dvě nejlepší kapely tohoto žánru,“ pochvaloval si Roman Veverka z pořádající agentury Solis Art.

„Přišly opravdu všechny věkové skupiny, od dětí až po babičky. A myslím, že si každý našel to svoje. Byl jsem překvapený, že se nám podařilo zaujmout i třeba úplně jinou generaci, než jsme chtěli danou hudební skupinou oslovit,“ neskrýval radost.

O víně promluvil i známý sommelier Libor Nazarčuk, který s lidmi ochutnával na řízené degustaci. Městem také prošel krojovaný průvod a nechyběl velký hrozen.

Na vinobraní zavítali lidé z celé republiky. „Přijeli jsme z Prahy, protože jsme chtěli ochutnat dobré moravské víno. A taky nás přilákala skupina Čechomor, hrají moc hezky. Víno je opravdu dobré. Folklór je tady moc hezký, u nás to nemáme,“ přiznal Jan Šimečka.