Objeví se v něm kupříkladu záběry z valtického Vinařství Obelisk či na kolonádu na Reistně. „Jižní Morava je pro něj symbolem léta, pohody a romantiky. To všechno jsme se snažili v klipu zachytit. Vybrali jsme ty nejkrásnější památky a přírodu v okolí Mikulova a Valtic. Mám to tam moc rád. Navíc jsme vychytali snad poslední letní den, kdy bylo do rána úplně jasno a pražilo slunce, takže se nám díky tomu podařilo zachytit nádherný záběry," vyzdvihl Lexa.

Kapela, kterou tvoří také Lukáš Bundil, píseň poprvé představila v neděli večer. Kromě Bagárové na ní spolupracoval i režisér Radim Věžník a britský producent Oliver Som.

Mandloňové zatravněné pásy se rozšíří až do Klentnice.
Mandloňové zatravněné pásy se rozšíří až do Klentnice. Přibudou i malé poldry

Přípravy nového songu tentokrát v mnohém ztížil koronavirus. „Oliver Som za námi několikrát do roka jezdí, na týden se zavřeme někde na chalupě a skládáme. Měl za námi přiletět i na jaře, ale kvůli lockdownu to nebylo možné, tak jsme zkusili věc, která tou dobou byla již ve světě běžná – zkusili jsme skládat online,“ přiblížil vzniku singlu zpěvák Lexa.

Letní románek

Sám je také autorem textu. „Od první chvíle jsem měl jasno. Když se dívám do poznámek z letošního května, najdu tam fráze jako konec léta, nad námi červánky, opilí láskou, ranní slunce. Tohle byly moje dojmy po prvním poslechu pracovního dema. Z toho se tak nějak přirozeně vyklubal příběh dvou lidí a jejich letního románku, který možná přečká i zimní mrazy a bude z něj něco víc, anebo skončí spolu s létem a jim zůstanou jen krásný vzpomínky. Stejně jako u našeho předchozího singlu Bouře, i tady jsem text v závěru konzultoval s ostravským hudebníkem Jiřím Krhutem. Společně jsme ještě pár míst upravili, něco doplnili a dotáhli text do finální podoby," prozradil Lexa.

Zdroj: Youtube

S nápadem, že by z písně mohl být duet, přišel Bundil. Dvojice tak kontaktovala sedmadvacetiletou zpěvačku a současnou porotkyni talentové soutěže SuperStar Bagárovou. „Bylo mi potěšením spolupracovat s kluky ze Slzy. Zazpívat si jiný styl muziky, vidět, jak pracuji ve studiu jiní hudebníci a nabírat další zajímavé zkušenosti je to pro mě vždycky zážitek. Moc milá spolupráce a krásný song,“ pochvalovala si zpěvačka.

Výstava pohádkových postav ve Valticích.
Ve Valticích narazíte na Igráčka i čerty. Výstavu si prohlédlo už 12 tisíc lidí

Letní videoklip se odehrává v okolí Mikulova a Valtic. Naskýtá romantický pohled na vinice a monumentální památky. V hlavních rolích tak vystupuje nejen panorama Vinařství Obelisk, ale kupříkladu i klasicistní památník zdobený postavami z antické mytologie – Kolonáda na Reistně. „I přes nepopulární brzké vstávání v půl páté ráno, abychom stihli východ slunce, následné šestnáctihodinové natáčení probíhalo v super atmosféře a vše odsýpalo,“ zaznělo od režiséra.