„S novým, v pořadí sedmým albem jsme přišli brzo, po roce od vydání toho minulého. Oslovil nás sám vydavatel, protože jsme měli natočit podklady pro DVD nosič Česká muzika,“ popisuje vznik desky zakládající člen Lácaranky Pavel Svoboda, který v kapele hraje na křídlovku.

Nahrání celého cédéčka trvalo muzikantům dva dny. „Další čtyři dny zpívali mužáci z Kobylí a další zpěváci. Vydání desky ale zabralo půlrok. Teď už jsme museli docela pospíchat, abychom ji stihli vydat aspoň do Vánoc,“ říká Svoboda. Polovinu písní tvoří skladby z vlastní autorské dílny, polovina jsou známé písně, které si nejčastěji lidé nechávají zahrát.

Lácaranka letos hraje už třiatřicet let. Přestože se prezentuje jako kobylská muzika, žádný „Kobylák“ už v ní nehraje. „Abychom ukázali, že jsme pořád ještě duší Kobyláci, i když jsme se přestěhovali jinam, pojmenovali jsme album Kobylské vínko. Je to název i jedné z písní,“ vysvětluje Svoboda.
Kdo si chce poslechnout Lácaranku také naživo, má možnost. Ta v sobotu zahraje v Násedlovicích, pátého prosince pak v Břeclavi.