„Kalendář je zajímavý tím, že hned na začátku jsou vyfocené všechny kmotry včetně té letošní. Pod fotkami je pak volné místo, kam mohou zájemci sbírat na křtu podpisy. A odnesou si jich minimálně sedm,“ prozrazuje umělec, který se svou ženou Jitkou připravuje více než dvouhodinový program už na příští sobotu od půl jedenácté v synagoze v Břeclavi.

Představí se na něm nejen samy dámy, ale také Roman Veverka se svou skupinou. Několik známých výtvarníků z Břeclavska a okolí nakonec předá kmotrám i své obrazy.

„Měli jsme tady už umělkyně, manželky státníků, sportovkyně nebo zpěvačky. Takže jsme chtěli vybrat někoho, abychom se už neopakovali. Napadlo mě, že máme v republice jednu velmi tajuplnou dámu, kterou je Dagmar Kludská, která je věštkyní a jasnovidkou,“ představil další ženu, která přijala pozvání a dokonce prý podle Vojtka i bude věštit budoucnost přímo v synagoze.

Jak malíř prozradil, známá věštkyně jejich nabídku přijala téměř okamžitě. A možná také proto, že už před ní kalendář křtily významné osobnosti.

„Všechno souvisí se vším. Ale už když jsme oslovili naši první kmotru, Chantal Poullain, byla to úžasná spolupráce. Oceníme to, že tradici začala, dostane dokonce titul rytíře vína a navíc od našeho sponzora obdrží i padesát tisíc korun pro svou nadaci Archa,“ překvapuje dobrou zprávou Vojtek.

Kalendář bude oproti minulým letům jiný i v tom, že co měsíc, to jedna strana a jedno dílo Antonína Vojtka.

„Je to i díky tomu, že jsme měli na tvorbu dost peněz. Téměř všechna vybraná díla jsem maloval v letošním roce,“ usmívá se a dodává, že jako překvapení se rozhodli vydat i publikaci, ve které představí všechny kmotry.

„Mohli jsme udělat jen nějakou brožuru. Ale takováto ucelená kniha je mnohem lepší. Každá kmotra dostane jak kalendář, tak i publikaci,“ přibližuje.

Co bude příští rok, ještě manželé neví. „Možná t bude jen jeden list nebo stolní. Potřebujeme si i oddychnout. A pak třeba pozveme zase deset zajímavých mužů,“ zamýšlí se nad budoucností kalendáře malíř Vojtek.